Projekt przebudowy mostu kolejowego na finiszu. „Umożliwi przejazd pociągów pasażerskich z prędkością do 120 km/h”

W ramach modernizacji linii kolejowej nr 35 Ostrołęka – Chorzele rozebrany zostanie most kolejowy w Ostrołęce – planowana jest jego przebudowa, która oznacza praktycznie postawienie tam całkiem nowej konstrukcji. Sprawdziliśmy na jakim etapie są prace.

– Kończy się projektowanie przebudowy 250-metrowego mostu kolejowego na rzece Narew w Ostrołęce – dowiedzieliśmy się od Karola Jakubowskiego z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Wykonawca pozyskuje zgody i pozwolenia administracyjne niezbędne do rozpoczęcia prac.

Rozpoczęcie prac planowane jest na II kwartał 2021 r., zakończenie w 2022 roku. Montaż nowego konstrukcji umożliwi przejazd pociągów pasażerskich z prędkością do 120 km/h.

W ramach modernizacji linii kolejowej Ostrołęka – Chorzele wyremontowany zostanie 60-kilometrowy odcinek. W tej chwili trwa demontaż torów.

– Na placu budowy zgromadzono już nowe materiały budowlane m.in. szyny i podkłady, tłuczeń – informuje Karol Jakubowski. – Dzięki modernizacji podróżni wygodniej wsiądą do pociągów z przebudowanych stacji: Ostrołęka, Grabowo, Jastrząbka, Chorzele oraz przystanków Nowa Wieś Kościelna, Zabiele Wielkie, Parciaki, Olszewka, Raszujka. Komfortową obsługę zapewnią nowoczesne perony wyposażone w nowe ławki, wiaty i funkcjonalne oświetlenie. Dobrą orientację zapewnią tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Linie naprowadzające ułatwią drogę osobom niewidomym i słabowidzącym. Będą również udogodnienia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Po zakończeniu prac pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 120 km/h, a składy z towarami do 80 km/h. Przebudowanych zostanie 20 obiektów inżynieryjnych, w tym 14 przepustów i 6 mostów.

Ma też powstać nowe lokalne centrum sterowania ruchem kolejowym (LCS) w Ostrołęce. Przebudowa przejazdów kolejowo-drogowych i urządzeń sterowania ruchem kolejowym zwiększy poziom bezpieczeństwa. Projekt ma być realizowany ze środków RPO Województwa Mazowieckiego.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Max

Mamy dobry rząd, mamy parlamentarzystów A. Czartoryskiego i R. Mamątowa, którzy dbają o miasto i region

Anna

Tak dbają o posady w Enerdze i dorabiają kolegów po znajomosci.
Dobrze, że teraz mamy dobrego i uczciwego prezydenta, jeszcze się tylko pozbyć pisu z rady i będzie super.

Polak

Ło Matko i co jeszcze?

Wesoły Janusz

A tej inwestycji to nie współfinansuje przypadkiem Marszałek?

Olo

Kolejna dobra wiadomość o Ostrołęce.