Proces wiceprezydenta Ostrołęki Macieja Kleczkowskiego rozpoczęty

W środę 18 września odbyła się w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce pierwsza rozprawa, w której oskarżony jest wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski.

Wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski usłyszał cztery zarzuty dotyczące zatajenia prawdy w oświadczeniach majątkowych.

Zarzuty są cztery, ale mają związek tak naprawdę z jedną sprawą: nie uwzględnieniu w czterech oświadczeniach majątkowych przez wiceprezydenta miasta (a wcześniej radnego miasta) pożyczki w wysokości 15 tys. zł, jaką Maciej Kleczkowski miał zaciągnąć od Adama O. Za powyższe grozi nawet kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

W środę 18 września odbyła się pierwsza rozprawa w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce. Była ona niejawna. Wiceprezydent Ostrołęki na niej się nie pojawił, ale też nie miał takiego obowiązku. Reprezentował go adwokat Przemysław Kowalski:

– Na dzisiejszym posiedzeniu sąd nie przychylił się do wniosku obrońcy i oskarżonego, który dotyczył zwrotu aktu oskarżenia w prokuraturze – powiedział nam Przemysław Kowalski.

Obrona wnioskowała bowiem o uzupełnienie postępowania przygotowawczego. Jej zdaniem konieczne było przeprowadzenie wielu czynności. Sąd stwierdził, że zostaną one przeprowadzone, ale już na rozprawie. I wyznaczył termin drugiej rozprawy na 28 listopada 2019 roku.

– Zaplanowane zostały przesłuchania oskarżonego, jak również świadka, członka rodziny oskarżonego, który jednocześnie zawiadomił o niniejszej sprawie – usłyszeliśmy od Przemysława Kowalskiego.

Mój klient dalej stoi na stanowisku, że tego czynu nie popełnił. W ocenie obrony w aktach postępowania brakuje podstawowego dokumentu, który świadczyłby ewentualnie o winie mojego klienta.

Wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski zgodził się na używanie jego imienia i nazwiska przy informowaniu o rozprawie.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Fryt5

Takie oświecone biznesmeny a pożyczać kasę muszą bo uczciwie zarobić nie umieją? Całe te peło takie same.

Nina

Pamiętacie te łzawe opowieści, że wszystko oddał mamie

Daria

Wiem, że to niechrześcijańskie z mojej strony, ale jakoś nie żal mi tego typka, może jak trochę pomyśli , zrozumie ile krzywd narobił hejt na związanej z nim mo.

Roma

Życzę sprawiedliwych wyroków

Nick

Oby sąd nie miał względu, że to osoba funkcyjną w mieście . Jak zawinił, niech poniesie konsekwencje

Kolega

Macieju, niech karma wraca, jak traktujesz innych tak bądź potraktowany