Prezydent składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie byłego pełnomocnika!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie swojego byłego pełnomocnika. Chodzi o podejrzenie popełnienia przestępstwa.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Firma prowadzona przez byłego pełnomocnika prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika startowała w 2019 roku w kilku miejskich przetargach. Niektóre z nich udało się jej wygrać.

Istnieje jednak podejrzenie, że owa firma nie miała prawa uczestniczyć w postępowaniu przetargowym, ponieważ na jej właścicielu – byłym współpracowniku prezydenta – miał ciążyć wyrok za doprowadzenie jednej ze spółek do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem.

Składał on jednak – w związku z postępowaniem przetargowym – oświadczenie zapewniające, że jego firma nie podlega wykluczeniu z udziału w postępowaniu.

Zawiadomienie dotyczące byłego współpracownika do prokuratury złożył prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik:

– Zawiadomienie wpłynęło 8 stycznia do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce – mówi rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Łukasiewicz.

Dotyczy ono możliwości popełnienia przestępstwa, związanego z nieprawidłowościami w prowadzonym postępowaniu przetargowym, przez osobę prowadzącą przedsiębiorstwo TYSZMARK-POL MPBO.

Czynności sprawdzające prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce. Przesłuchany zostanie prezydent Ostrołęki (jako świadek), zlecono zabezpieczenie dokumentacji.

Jaki będzie dalszy los sprawy, dowiemy się za najpóźniej za 30 dni. Tyle czasu ma bowiem prokuratura na przeprowadzenie wszystkich czynności sprawdzających.

– W zależności od ich wyników będą podejmowane dalsze decyzje w tej sprawie – dodaje Elżbieta Łukasiewicz.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
koko

wyglada na to,ze chcac ratowac wlasna skore sklada sie doniesienie na dotychczas najwierniejszego czlowieka,ktoremu tak sie ufalo,ze upowazniono do wgladu do najwazniejszej dokumentacji w urzedzie

Heban

Napisaliście o sprawie wyroku Marka T. jako pierwsi. Gratuluję, temat bardzo mocny

Max

A racja, napisaliście pierwsi, eO też ma artykuł , a mo milczy. Takie to standardy u gnoma , który podobno jest podróżnikiem i ojcem(!)

Kiero

Tyle, że eO zrobiła temat 100 razy lepiej. Tam jest naprawdę mocny tekst.

Franciszek

Tnący brzytwy się chwyta, za późno

ela

Wydaje mi się że Prezydent po prostu sobie nie radzi z pełnieniem tej funkcji powinien się poddać zanim doprowadzi do jeszcze większych szkód.

Zzz

Referendum.

Anna

Prezydent ma racje, jak podają media mają sprawdzić dotychczas wykonane prace, materiały jakie użyto zmiany projektów i prace dodatkowe. Ciekawie się robi.

Waldi

Jaka relacja łączy Kulika z Markiem T.

Kosa

Łączą ich bliskie że tak powiem stosunki

Gosc

Ooo, się pokłócili? Szkoda

alejaja

Będą się teraz wzajemnie oskarżać, grunt się pali pod nogami.

Rgl

Coraz ciekawiej się robi

Zaciekawiony

Pan T teraz najpewniej sypnie Pana K.Czeka nas ciekawa wiosna.

Gizmo

Będzie zabawa, będzie sie działo:)

ala

Jak MT ma haki na ŁK to ŁK będzie siedział cicho, nikogo od MT nie ruszy a na zatrudniał trochę tego towarzystwa.

Wielbiciel smażone Kaszanki

Krucho się robi Kulikowowju

Oburzony

Sprytnie, udajemy że nic nie wiemy, porażka .nie rób że mnie głupka, ja mam uwierzyć w to, że nic Prezydent nie wiedział? Kompromitacja

Tre

Baleron to kaszanka, ale się psuje

Kaja

Niech radni zażądają wykazu wszystkich robót zleconych Markowi T. I niech Kulik pokaże, czy M. T złożył wszystkie dokumenty wymagane w ofertach!

Tata

SOMSIAD ZA KRATAMI
utwór ten dedykuję wszystkim kaszaniarzom, szwagrom, chlorkom, beronom, guliwerom i ich poplecznikom

Gość

Dopiero wszyscy w tym mieście wiedzieli, że Kaszana to przekręt,
Towarzysz dał pełnomocnictwo i umowę, a prawda jest taka, iż Towarzysz z Kaszaną i szwagrem (obecnie pracownikiem Urzędu) zaszczuli człowieka, że odebrał sobie życie.

Ciekaw jestem kiedy finał tej sprawy będzie i winni poniosą konsekwencje.

Pytek

Towarzysz Kulikow nie przejrzał na oczy, tylko grunt mu się pod nogami pali. Złożył zawiadomienie bo nie miał innego wyjścia, taki unik by odciągnąć uwagę o kaszany jaką zrobił, nie dopełnił obowiązku i zadziałał na szkodę Urzędu. Ja na miejscu prokuratury zbadał jeszcze inne wątki: 1. Unieważnień przetargów, czy potem wygrała je firma Marka T? 2. Cy były bezprzetargowe zlecenia dla firmy Marka T. napraw nawierzchni zlecanych przez spółki miejskie np. OPWiK? 3. Czy szwagier Kaszany wiedział o wyroku i czemu nie powiadomił o tym pracodawcy? Odrębna sprawa, to prokuratura powinna zastanowić się, czy nie rozszerzyć postępowania i postawić zarzuty… Czytaj więcej »

Reporter

To policjant uprzejmie mu doniósł że wpłynęło pismo o zbadanie sprawy

Tom

Kto uwierzy, że Kulik i Kaszana mało wiedzą o sobie?

Jan

Baleron ma pełne portki.