Prezydent Polski w powiecie ostrołęckim (relacja live)

Prezydent Polski Andrzej Duda we wtorek 2 czerwca odwiedzi powiat ostrołęcki. Przyjedzie m.in. do wsi Tyszki-Nadbory (gm. Czerwin) i do Troszyna. Śledź na naszym serwisie relacje online z wizyty głowy państwa w powiecie ostrołęckim.

16.55

O czym jeszcze mówił prezydent Polski Andrzej Duda w Troszynie? Jego całe wystąpienie można odsłuchać tutaj:


16.50

Na koniec spotkania prezydent powiedział, co sprawi, że będzie zadowolony ze swojej prezydentury.

Nic innego, tylko to, że będę mógł usłyszeć od zwykłej polskiej rodziny – czy tu w Troszynie, czy gdzie indziej – „Żyje nam się lepiej niż wtedy, kiedy pan zaczynał”.


16.45

Na spotkaniu z prezydentem są obecni strażacy – odbywa się ono na placu OSP.

Fot. TVP Info

16.40

– Kiedy rozmawiał ze mną premier i ministrowie, co zrobimy, czy zrealizujemy podwyżki, które obiecaliśmy, co z 13. emeryturą, ja powiedziałem: „Słuchajcie, nie ma w ogóle o czym dyskutować, to musi zostać zrealizowane. Ludzie muszą widzieć, że państwo jest i funkcjonuje normalnie, że państwo nie ucieka od odpowiedzialności od swoich zobowiązań. Podobnie jest z tymi inwestycjami. My je zrealizujemy. Będzie CPK, będzie 1600 km nowych linii kolejowych, będą nowe drogi i setki tysięcy nowych miejsc pracy.


16.35

Fot. TVP Info

– Duża jest dyskusja w ostatnim czasie, co robić. Czy odważnie inwestować, czy dalej iść naprzód z tymi wielkimi zamierzeniami, które przedstawiliśmy. Dla wielu ludzi to brzmi abstrakcyjnie.

Prezydent mówił o budowie Via Baltica, Via Carpatia, Centralnego Portu Komunikacyjnego, przekopie Mierzei Wiślanej.

To się da zrobić. To może być faktem.


16.30

– Cieszę się – mówił prezydent – że możemy od 5 lat prowadzić zupełnie inną politykę. To polityka odtwarzania tych wszystkich ważnych elementów, żył, arterii życia potrzebnych do tego, by Polska mogła się rozwijać wszędzie. By można było w godnych warunkach funkcjonować.


16.25

– Ważne dla mnie, aby ta część Polski dynamicznie się rozwijała. To część Polski, o której mieszkańcy mówili, ze mieszkają w Polsce B. Ja zawsze się oburzałem, bo uważam, że Polska jest jedna.

Andrzej Duda wspomniał też o Lechu Kaczyńskim, który podkreślał, że najważniejszym zadaniem jest doprowadzenie do równomiernego rozwoju kraju.


16.15

Fot. TVP Info

Prezydent Andrzej Duda już jest w Troszynie. Podczas swojego wystąpienia podziękował mieszkańców za przybycie na spotkanie, jak dodał organizowane trochę ad hoc. Podziękował też wójtowi za oprowadzenie po gminie i gminnych inwestycjach.

– Ta duża polityka jest widoczna tutaj, na poziomie gminnym. Byliśmy na budowie drogi za ponad 3 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Potężna inwestycja, niezwykle solidna.

15.55

Przesłano nam też takie zdjęcie (jeszcze z miejscowości Tyszki-Nadbory). Prezydenta Polski witała tam radna powiatowa Anna Buczyńska (PiS):


15.00

– Każda mądra władza i każdy człowiek, który chce w Polsce sprawować władze, musi dokładnie wiedzieć o tym, że to właśnie wielkie inwestycje prowadzą do tego, że jesteśmy w stanie przetrwać najtrudniejsze sytuacje gospodarcze – dodał Andrzej Duda.


14.55

– Ta inwestycja tylko tutaj to 400 pracowników, to 200 maszyn, które tutaj pracują, to 30 polskich firm, które są na tej budowie. Te inwestycje oczywiście znalazły się w zagrożeniu, jak wszystko w związku z koronawirusem, ale są realizowane i ja chcę zapewnić o tym, że będą realizowane. To dzisiaj miejsca pracy, to dzisiaj polskie rodziny, które utrzymują się z pieniędzy, które tutaj i na innych budowach realizacji wielkiej infrastruktury są zarabiane. To w przyszłości rozwój biznesowy i turystyczny tych części kraju, przez które te drogi przebiegają – chociażby tej wschodniej części kraju, gdzie tak bardzo ta infrastruktura jest potrzebna i przez wiele lat była oczekiwana.


14.45

Fot. TVP Info

Rozpoczęła się wizyta prezydenta Polski w Tyszkach-Nadborach, na placu budowy węzła drogi Via Baltica.

– To jest budowa jednej z najważniejszych dróg w nie tylko Polsce, ale i w Europie, a już absolutnie jednej z najważniejszych dróg w Europie Centralnej – mówił prezydent Andrzej Duda. – Zrealizowaliśmy i realizujemy tę wielką ideę współpracy pomiędzy państwami Europy Środkowej po to właśnie, aby realizować połączenia infrastrukturalne.

Budowa tego węzła to fragment 17-kilometrowego odcinka od Łomży prowadzącego w kierunku Ostrowi Mazowieckiej. Wielka inwestycja, która zepnie drogę ku Europie Zachodniej, autostradę A2 z drogą ku granicy litewskiej i dalej, poprzez Łotwę aż nad estoński brzeg Morza Bałtyckiego.


14.35

Kolejna krótka relacja z Sulejówka:


14.25

W powiecie ostrołęckim w 2015 roku wyniki wyborów na prezydenta Polski prezentowały się tak:

  • Andrzej Duda – 71,55%
  • Bronisław Komorowski – 28,45%

Największe poparcie urzędujący prezydent otrzymał w gminach Lelis, Troszyn i Czerwin. I, co interesujące, właśnie te dwie ostatnie gminy odwiedzi we wtorek.

W Ostrołęce wyniki wyglądały natomiast tak:

  • Andrzej Duda – 60,07%
  • Bronisław Komorowski – 39,93%

14.20

5 lat temu prezydent Andrzej Duda, ku zaskoczeniu wielu, wygrał II turę wyborów prezydenckich z Bronisławem Komorowskim. Tak prezentowały się wyniki głosowania:

Źródło: PKW

14.00

Poseł Arkadiusz Czartoryski zdradził, że prezydent przyjedzie także do Pisk – rodzinnej miejscowości posła. Arkadiusz Czartoryski podzielił się też pewną wyborczą ciekawostką:


13.55

Zanim prezydent Andrzej Duda wybrał się do powiatu ostrołęckiego, wcześniej był w Sulejówku. Tam mówił o rozpoczęciu programu „Moja woda”:


13.50

Wizyta Andrzeja Dudy rozpocznie się o godz. 14.10. W Tyszkach-Naborach (gm. Czerwin) prezydent Polski będzie mówić o budowie węzła drogowego na drodze Via Baltica.

Niespełna godzinę później, o 15.00, Andrzej Duda pojawi się w Troszynie. Zaplanowano jego wystąpienie na placu przed jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Szkolnej 6.

Fotografia główna: Maciej Biedrzycki/KPRP

1 1 zagłosuj
Ocena artykułu
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Swojak z Pisk

Panie Pośle tak trzymać.Pan Andrzej Duda wygra i tym razem 🇵🇱A u nas 100% głosów

Gość

Trzeba było rzucić mu dlugopis.
On ma taki odruch bezwarunkowy że jak dlugopis zobaczy to wszystko podpisuje bez użycia pozostałości mózgu.

Zainteresowany

Co z elektrownią C? Z całym szacunkiem, ale dla Ostrołęki to ważniejsza sprawa.

Ola

Ostrołęczanie już wiedzą, że żadnej elektrowni w Ostrołęce nie będzie, bo co się narażać na krytykę. Dłużej już nie da się zwodzić. 

Obserwator

Elektrownia Ostrołęka „C”, podzieliła już los elektrowni atomowej w Żarnowcu budowanej przez Tuska

oddam_ziemie_i_gruz

tusek nie budował atomówki to budował poprzedni PRL i obecny PRL na węglowej poległ

Ola

Ponownie zaczęto przygotowywać się do budowy elektrowni atomowej w Polsce w 2010 roku. Ślamazarnie to szło rządowi PO, ale nic się nie zmieniło za PiS. Do tej pory rząd PiS nie zrobił nic poza wypłacaniem kasy, tym którzy przygotowują niby tę budowę. Ta elektrownia miałby być oddana do użytku w tym roku. Jeśli PiSowski rząd zająłby się tym tematem na poważnie to trwałby wysoce zaawansowane prace, a nie nikt nie znałby nawet lokalizacji. W tym wypadku nie ma powodu chwalić PO za wydajność, ale i tak PiS pobił rekordy niekompetencji.  

Anna

Podziękowanie dla naszych Parlamentarzystów za aktywność i za społeczne zaangażowanie dla naszego terenu. To,że Pan Prezydent RP spotyka się bezpośrednio z ludźmi, jest też zasługą ekipy organizującej takie działania. Tak trzymać!

Obiektywny

Brawo Panie Prezydencie. Dziękujemy za walkę o lepszą Polskę.

Ola

Pan prezydent walczy o Polskę w strefie wpływów Chin i z dala od UE. Wątpię czy to taka lepsza Polska. 

Obiektywny

Zadbanie o tych najsłabszych i wspieranie Polskich rodzin to jednoznacznie świadczy o tym, że lepsza jest Polska 🙂

Ola

Najsłabszym PiS dał 500+ jako kiełbasę wyborcza. Zadbał przede wszystkim o swoje rodziny i rodziny znajomych królika. Ojciec prezydenta emeryt dostał fuchę za 150 tys rocznie w państwowej agencji. Pomyśl, ile zarabia były prezydent Ostrołęki w elektrowni. Nie są to na pewno grosze. Spółka, w której udziały ma żona i brat Szumowskiego dostaje ogromną kasę na badania a agencji państwowych. To jawny konflikt interesu, jako że Szumowski mógł mieć wpływ na przyznane granty. Nim więcej takich grantów, tym więcej warte są udziały w spółce.  Zauważ, że kontrakty na zakup maseczek dostawał znajomy Szumowskiego. Inne firmy oferujące maseczki taniej nie dostały państwowego… Czytaj więcej »

tylko pan robert

Tylko biedroń ja i moja rodzina odda głos

Ola

Nie wiem czy Biedroń. Na pewno nie PAD, ani Bosak. Dość wstydu na świecie i marionetki w kraju. 

Jasny

Same chomosie u was w domu ?

Ja

Piękna wizyta widziałem w TVP. Dziękujemy Panie Prezydencie