Prezydent odpowiedział w sprawie pracy swojego zastępcy

Radna Ewa Żebrowska-Rosak otrzymała odpowiedzi na swoją interpelację dotyczącą pracy wiceprezydenta Macieja Kleczkowskiego w Urzędzie Miasta Ostrołęki.

A radna pytała o kilka kwestii: chciała wiedzieć jakie wydziały podlegają wiceprezydentowi, jakie projekty realizuje i jakie udało się mu pozyskać środki, a także jakie jest jego wynagrodzenie z tytułu koordynowania powstania Multicentrum.

Prezydent Łukasz Kulik odpisał, że jego zastępca nie odpowiada za pozyskiwanie środków z zewnątrz (zajmuje się tym inna komórka w mieście). Ponadto wiceprezydentowi nie są przypisane konkretne wydziały – zmieniła się bowiem organizacja pracy w Urzędzie Miasta ze struktury „kompetencyjnej” w „zadaniową”.

Najdłuższą odpowiedź prezydent udzielił na trzecie pytanie radnej, dotyczące wysokości wynagrodzenia pobieranego przez Kleczkowskiego za bycie koordynatorem powstającego na osiedlu Stacja Multicentrum. Łukasz Kulik rozpisał się w tej sprawie na ok. półtorej strony, choć informacja, o którą chodziło radnej, zawarta została w jednym krótkim akapicie:

„Wiceprezydent Maciej Kleczkowski wraz z całym nowo powołanym zespołem, w okresie sierpień – wrzesień 2019 nie pobierał wynagrodzenia, natomiast w okresie październik 2019 – maj 2020, w związku z pełnieniem funkcji koordynatora w/w projektu, otrzymał wynagrodzenie w łącznej wysokości 24 311,35 zł brutto (środki te pochodzą z pieniędzy unijnych przewidzianych na wynagrodzenie dla zespołu).”

O czym zatem traktuje pozostała obszerna część odpowiedzi w sprawie wynagrodzenia wiceprezydenta? Nie jest ona na temat. Łukasz Kulik potraktował ją jako okazję do… rozliczenia poprzedniej władzy z projektu Multicentrum. Jest więc sporo o wynagrodzeniach poprzedniego zespołu, kosztach projektu i umowach na usługi związane z jego realizacją, a także uwagach audytora, które poznaliśmy już w lutym 2019 roku.

Nietrudno jednak oprzeć się wrażeniu, że w ten sposób Łukasz Kulik chciał wbić szpilę radnej. W końcu mąż Ewy Żebrowskiej-Rosak Mirosław Rosak (choć w odpowiedzi nie wymieniony z imienia i nazwiska) odpowiadał za projekt Multicentrum – jemu i jego zespołowi udało się pozyskać na ten cel duże dofinansowanie unijne, dzięki któremu zmieni się dworzec PKP.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
dziwne

W komisji konkursowej byli szeregowi pracownicy, w tym pani z kadr i kierownik biura prasowego Potulski. A można było się spodziewać prezydenta, sekretarza miasta i skarbnika. Śmieszny ten nabór…