Prezydent o tym, co dalej z Ostrowską i Słowackiego. Zamknięcie drogi? „Szok”

Wiele miejsca poświęcono podczas sesji Rady Miasta z 29 października trwającym (a sprawiającym tyle utrudnień mieszkańcom Ostrołęki) inwestycjom. Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik zdradził, co dalej z przebudową ulic Ostrowskiej i Słowackiego.

– Do 30 listopada wykonawca ma wykonać ulicę Ostrowską, do skrzyżowania z ulicą Kaczyńską: dwie warstwy asfaltu bez warstwy ścieralnej, bez oznaczenia pionowego i poziomego, z oświetleniem bodajże i chodnikami – mówił Łukasz Kulik.

To efekt ugody zawartej przez firmę i miasto. Gdyby do niej nie doszło, miasto musiałoby zwrócić ok. 5 mln zł dotacji – tłumaczył prezydent.

Jeśli wykonawca dochowa tego terminu, warunkowo zostanie przedłużony termin przebudowy Ostrowskiej i Słowackiego – do 30 lipca 2020 roku.

Prezydent skomentował też wyłączenie z ruchu części ulicy Ostrowskiej od 29 października. Jak się okazuje tym faktem zaskoczeni byli nie tylko kierowcy, ale i… sam inwestor, czyli miasto.

Dzisiaj firma ta wyłączyła z użytkowania ulicę Ostrowską, przed Świętem Zmarłych, i dla mnie to też jest szok, bo wczoraj był u mnie pan prezes i nic nie mówił na temat tego, że ulica Ostrowska będzie wyłączona.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jak w Wąchocku

Czy leci z nami pilot? Pora nakręcić film o tych wszystkich przypadkach z ostatniego roku…Chociaż może nie, bo już jest teledysk…

Interesant

Film o12 letniej historii pewnego miasta .

Krótko

To byłaby historia tego co można zrobić, zbudować, zaplanować, a później w niecały rok r… ć.

Kolosyt

Bo tym mniastem żondzom same kompetentne i wyksztaucone ludzia. Ta droga to takie mniejsce które co misiencznie to udowodnia

Olek

Proponuję zmianę nazwy ulicy z ul.Ostrowskiej na ul.Miernoty Prezydenckiej.

Jan

Miasto upada.

Interesant

Po 12 latach trudno się podnieść.

Nika

Hej, Interesant, zauważyłeś może którąś ze 130 ulic zbudowanych w tych strasznych 12 latach? A może nowy basen lub stację segregacji odpadów ? A może choć jedno z kilkunastu boisk ze sztuczną nawierzchnią? Może choć przez chwilę zerknąłeś na chociaż jedną ze szkół czy przedszkoli odnowionych i poddanych termomodernizacji w tych dramatycznych latach? Może obiło ci się o uszy, kto i kiedy wywalczył finansowanie przebudowy mostu ? Albo może byłeś kiedyś w mniejszej sali kinowej w OCK? Pospaceruj po Ostrołęce , może coś zobaczysz

najdłużej budowana uliczka w Polsce

Ostrada to podobno kolesie naszego rumianego posła więc niech on się wypyta czy skończą ostrowską w tym stuleciu.