Łukasz Kulik doniósł o kradzieży w siedzibie OPK

W ostrołęckich spółkach nadal trwają czystki personalne. Po zwolnieniu zarządów teraz zwalniani są pracownicy merytoryczni. Co ciekawe dochodzi do zadziwiających „kradzieży”.

Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne jest jedyną w regionie samorządową spółką zajmującą się odbiorem śmieci. W okolicznych samorządach: gminnych i miejskich, zbieraniem śmieci zajmują się podmioty prywatne. Prezydent Łukasz Kulik – po wygranych wyborach, zrobił czystki we wszystkich spółkach wyrzucając z pracy nie tylko prezesów, ale i pracowników merytorycznych. Tak również stało się w OPK. Z pracy zwolniono prezesa spółki powołując nowego prezesa bez konkursu. Prezes Grzegorz Głażewski nie zagościł w spółce OPK na długo. Kolejnym prezesem został pan Jacek Merks, i to również w trybie pozakonkursowym. Co ciekawe rada nadzorcza prowadziła postępowanie konkursowe na wybór prezesa i wiceprezesa, ale nie wyłoniono nikogo.

Teraz doszło do kuriozalnej sytuacji, w której prezydent Kulik ogłosił na Facebooku, że w spółce doszło do kradzieży. Co ciekawe, o sprawie publicznie poinformował sam Łukasz Kulik. Na stronie spółki ani innej miejskiej instytucji informacji na ten temat brak. Widać, że prezydent Kulik ma pracowitą majówkę. (Problemów prezydent Kulik ma więcej, bo wcześniej skradziono, o dziwo, autobus z Miejskiego Zakładu Komunikacji. O tym niesamowitym czynie informowała nawet TVP).

Prezydent Łukasz Kulik – na swoim profilu facebookowym, dokonał precyzyjnej, iście dochodzeniowej, analizy włamania.

„Dziś rano (2 maja) odebrałem telefon, że po otwarciu drzwi o 7 rano okazało się, że niezidentyfikowana bliżej osoba bądź osoby, w czasie gdy firma nie pracowała, weszły do biura (tak, weszły, bo nie było śladów włamania więc miały klucze bądź kody dostępu), usunęły część danych z komputerów zwolnionych pracowników (tylko z tych, z pozostałych nie). Poza tym ukradły z firmy dokumenty, które jeszcze we wtorek o 15 były na biurkach innych pracowników (nie wszystkie, a wybrane) i były danymi istotnymi dla funkcjonowania tej spółki, oraz sabotowały monitoring w celu ukrycia swojej tożsamości.”

Czyli było włamanie, ale śladów włamania brak. Monitoring jest, ale nic nie pokazał. Co ma na myśli prezydent Kulik? – trudno się zorientować.

Sprawę zgłoszono na policję. My o komentarz do całej sytuacji poprosiliśmy byłego prezesa OPK Bartosza Pawelczyka, który został zwolniony ze spółki w lutym 2019 roku:

– W mojej ocenie jest to daleko niepokojące, że informuje się o postępowaniu przygotowawczym za pośrednictwem mediów społecznościowych. Kradzież i włamanie to poważne zarzuty. Z mojej wiedzy wynika, że w spółce nie było możliwe usunięcie dokumentacji z komputerów, ponieważ prowadzone były tzw. backupy danych, czyli tworzono ich kopie bezpieczeństwa. Zwolnieni ostatnio pracownicy spółki stanowili jej trzon, i nigdy nie było żadnych zastrzeżeń co do wykonywanych przez nich obowiązków. Miasto Ostrołęka dysponuje spójnym systemem zagospodarowania odpadów. Posiadamy miejskie wysypisko, miejski zakład segregacji odpadów oraz OPK – czyli spółkę, która zbiera z miasta śmieci i zatrudnia osoby na pełne etaty.

To modelowe rozwiązanie na skalę kraju. Mam nadzieję, że nie zostanie to przez obecną władzę zniszczone – powiedział nam Bartosz Pawelczyk.

O sprawie będziemy informować w miarę rozwoju sytuacji.

Pełne oświadczenie prezydenta Łukasza Kulika: tutaj.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
31 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec

Kulik prowokuje , a potem zawiadamia.Stary numer ogrodniczy,

Rower

na miejscy tych pomówionych złożyłbym zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw na ich szkodę i tyle w temacie

Dorota

Ponoć pomówiony oszczerstwami były prezes mzk tez złożył przeciw kulikowi zawiadomienie do prokuratury.Co ten Kulik wyprawia?

tak

Jesli to prawda, to bardzo dobrze by zrobił, kazdy kto jest nie winnie posądzony, powinien złozyc zawiadomienie do prokuratury.

Marcinek

Produkcja seryjna zawiadomień, MZK teraz OPK kiedy następne ? Co to za ludzie.

tak

OO

Kolejna intryga kulika?

Kulik to podstępny typ.Intrygant!Nie wierze w bzdury jego autorstwa!W mzk inscenizowane spotkanie pierwsza klasa,a w OPK?Czuje podstęp ,bo na mieście głoszą ,ze ktoś chce zlikwidować opk..?Czyzby to pierwszy krok..?

Znajomy

Panie Prezydencie Kulik, zdaje sobie Pan, że kij ma dwa końce, albo kto mieczem wojóje od miecza ginie. W myśl tych przysłów proponuję więcej wstrzemieźliwości w swoich działaniach i wiarę w ludzi. Pańskie rządy też kiedyś się zakończą.

tak

kiedys karta sie odwróci, i zobaczymy co będzie wtedy???

iza

dlaczego cięgle używacie słowa Pan a może facet sobie tego nie życzy bo woli towarzysz

Edgar

Nie to nie możliwe żeby prezydent miasta chciał zlikwidować spółkę i prżekazac ja w prywatne ręce spółkę która jest gwarantem bezpiecżenstwa mieszkańców w zakresie odpadów.bo gdyby tak było to sprawę powinny zbadać organy ścigania.

osadzony

masz racje ja wielopokoleniowy mieszkaniec Laskowca przeprowadzam się do ostrołęki bo u nas śmieci wywozi firma prywatna, A że lubię spokój i mięć gwarancje bezpieczeństwa w zakresie wywozu odpadów taką decyzje pojąłem razem z całą rodziną

Piotr

Czyzby kulik będzie zaraz chciał zlikwidować spółkę mpk i przekazać ja w prywatne ręce ?spółkę która jest gwarantem bezpiecżenstwa mieszkańców w zakresie odpadów i proponuje nam konkurencyjne ceny? gdyby tak było to sprawę powinny zbadać organy ścigania.Czy ktoś wie,czy to pan z mpk miałby sponsorować kampanie wyborczą kulika?Bo jeśli by tak było,to śmierdzi na odległość …

Konfederacja

Konkurencja jest wtedy gdy mamy kilka firm PRYWATNYCH i one konkurują o klienta. A nie jak mamy teraz. Tak kiedyś bylo. Teraz niestety mamy firmę miejską czyli tak naprawdę wracamy do komuny. Proponuję zlikwidowac wszystkie restauracje, bary, kebaby itd. itp. i zrobić miejskie. Wtedy będziemy mieć „pyszne” i „w dobrej cenie” jedzonko.

Piotr

To przypomnij sobie jakie były ceny (niekonkurencyjne) za wywóz śmieci,jak Suchecki był monopolistą?

Konfederacja

czy ja piszę o monopolu czy wolnym rynku i uczciwej konkurencji?

lol

zupełny brak wiedzy. Tylko Ostrołęka ma OPK reszta polski wschodniej jedna prywatna firma. Że o płonącym wysypisku nie wspomnę

Ściema

No to się były prezes popisał wiedzą 😉
Backupy są wykonywane dla danych serwera wewnętrznego firmy a nie dla dysków komputerów osobistych.
Widać brak wiedzy (a raczej próbę ogłupienia co niektórych mniej rozgarniętych czytających).

Fryderyk

Sam nie wiesz co piszesz bo obecnie poważne firmy wszystkie pliki zapisują na serwerze, a nie dyskach komputerów osobistych

Jarek

Niestety kłamiesz jak czerwona zaraza. Cierpliwości trochę, daj się wykazać. I nie pisz głupot pseudoinformatyku.

lol

5 lat z takim Kulikiem Ostrołęka cofnie się do komuny

podatnik

chyba wyprowadzi z komuny bo puki co komuna jest przeganiana i jak widać nie wszystkim się podoba odebranie dobrego żródełka z podatków ostrołęczan. JEST faktem że człowiek robol-specjalista zarabia więcej od prezydenta miasta w miejskiej spółce to jest OK ?

realista

Myślę Panie Bartoszu, że nie ma potrzeby się przejmować losami spółki. Czy może tak być, że cała trójka znajdzie pracę w ENERDZE lub Olszewie Borkach?

związek_socjalistycznych_republik_radzieckich

tutaj zawsze będzie cała prafwa całą dóbe

propaganda_PIC-owa

przedni prezydyny po skończonej pracy w retuszu pilnował autobusów na zajezdni, i nikt nich nie kradł,. czemu ten pryzydynt tego nie robi

smok

agent Prosiaczek na tropie… taram taram tadam… sabotażyści bez szans…. tadam…

Piotr

Donosiciel to drugie imię kulikova .Pamietacie jak był radnym jak donosił na Kotowskiego?Wszystkie jego wyssane z palucha donosy prokuratura umorzyła !Czy ktoś jeszcze czyta te jego „donosy”?Ten człowiek przecież ośmiesza instytucje „prezydenta”

Rower

Ta hucpa z zawiadomieniem to samozaoranie

zbtender

Te zawiadomienie to jakiś dziwny temat, i jeszcze informowanie poprzez fb, tak jak napisałeś – samozaoranie włodarza, najgorsze jest to że to już któreś z kolei zaoranie, ile razy można się zaorywać?

Antoni

Zgadzam się

Rower

Kulik do roboty w mieście mega korki pogoń kamerkę do roboty niech daje online z zatłoczonych ulic a nie leżeć w majówkę i ścigać na fb złodzieju megabajtów ???