Premier: „Polskie mięso wołowe jest najlepiej przebadanym mięsem w Europie”

Podczas sobotniej (6 kwietnia) konwencji PiS w Kadzidle premier Polski Mateusz Morawiecki mówił m.in. o aferze związanej z ubojnią pod Ostrowią Mazowiecką i o tym, jak udało się zażegnać kryzys związany z polską wołowiną.

Przypomnijmy, że dziennikarze TVN ujawnili proceder dotyczący nielegalnego uboju krów w zakładzie znajdującym się pod Ostrowią Mazowiecką. Miało tam dochodzić do uboju tzw. leżących krów, niezgodnie z przepisami. Pozyskane w ten sposób mięso mogło być niebezpieczne dla ludzi.

Ubojnia została zamknięta, a mięso wycofane z obrotu. Mięso z podostrowskiego zakładu trafiło jednak do innych krajów. Sprawą zainteresowała się Unia Europejska, do Polski przyjechali inspektorzy, aby sprawdzić, czy polska wołowina jest bezpieczna.

Mateusz Morawiecki podczas konwencji PiS w Kadzidle powiedział, że to był jednostkowy przypadek, a mięso – mimo niewłaściwego oboju – było zdrowe.

W ciągu kilku tygodni odwróciliśmy ten stan. Wszystkie ubojnie zostały przebadane. Polskie mięso wołowe jest najlepiej przebadanym mięsem w Europie. I najsmaczniejszym.

Dodał też, że Polska wołowina czasami sprzedawana jest jak argentyńska. Premier nie krył rozczarowania także zachowaniem opozycji:

– Zadajmy sobie pytanie, jak by się zachowała opozycja we Włoszech, we Francji, w Hiszpanii. Broniliby wtedy interesów swoich producentów wołowiny. My jeszcze niestety nie dojrzeliśmy do tego, że w takich sytuacjach podbramkowych musimy stać murem za polskim rolnictwem.

najnowszy najstarszy oceniany
Anka
Gość
Anka

Konwencja była bardzo, bardzo udana! Gratuluję organizatorom.

Obserwator.
Gość
Obserwator.

A tak nasz przemiły premier podobno powiedział o mięsie z chorych i padłych krów z ubojni w Kalinowie koło Ostrowii:
„…Zresztą to mięso było zdrowe, tylko niewłaściwie przygotowane do sprzedaży…”

Mistrzostwo świata.

Gość
Gość
Gość

Fajnie że wpadłeś na chwilę, ale teraz pędź na swoją MO, bo przede wszystkim musisz dbać o to by tam jadu nie zabrakło.

Andrzej
Gość
Andrzej

dobre wiesci dla wsi…to prawda nie majac pokaznych złóż surowcow powinnismy inwestowac w rolnictwo…jednak juz wylal sie hejt na te reformy…usmialem sie jak zobaczylem ludzi z wyzszym wyksztalceniem, ktorzy publikują memy typu…zalatwie sobie podwyzszke 500 zl za zaswiadczenie, ze jestem krowa..hahaha …

Kurpianka
Gość
Kurpianka

Wspaniała konwencja. Pan Poseł Czartoryski pięknie pokazał całej Polsce naszą wspaniałą kulture kurpiowską. Dziękujemy