Premier: „Polskie mięso wołowe jest najlepiej przebadanym mięsem w Europie”

Podczas sobotniej (6 kwietnia) konwencji PiS w Kadzidle premier Polski Mateusz Morawiecki mówił m.in. o aferze związanej z ubojnią pod Ostrowią Mazowiecką i o tym, jak udało się zażegnać kryzys związany z polską wołowiną.

Przypomnijmy, że dziennikarze TVN ujawnili proceder dotyczący nielegalnego uboju krów w zakładzie znajdującym się pod Ostrowią Mazowiecką. Miało tam dochodzić do uboju tzw. leżących krów, niezgodnie z przepisami. Pozyskane w ten sposób mięso mogło być niebezpieczne dla ludzi.

Ubojnia została zamknięta, a mięso wycofane z obrotu. Mięso z podostrowskiego zakładu trafiło jednak do innych krajów. Sprawą zainteresowała się Unia Europejska, do Polski przyjechali inspektorzy, aby sprawdzić, czy polska wołowina jest bezpieczna.

Mateusz Morawiecki podczas konwencji PiS w Kadzidle powiedział, że to był jednostkowy przypadek, a mięso – mimo niewłaściwego oboju – było zdrowe.

W ciągu kilku tygodni odwróciliśmy ten stan. Wszystkie ubojnie zostały przebadane. Polskie mięso wołowe jest najlepiej przebadanym mięsem w Europie. I najsmaczniejszym.

Dodał też, że Polska wołowina czasami sprzedawana jest jak argentyńska. Premier nie krył rozczarowania także zachowaniem opozycji:

– Zadajmy sobie pytanie, jak by się zachowała opozycja we Włoszech, we Francji, w Hiszpanii. Broniliby wtedy interesów swoich producentów wołowiny. My jeszcze niestety nie dojrzeliśmy do tego, że w takich sytuacjach podbramkowych musimy stać murem za polskim rolnictwem.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anka

Konwencja była bardzo, bardzo udana! Gratuluję organizatorom.

Obserwator.

A tak nasz przemiły premier podobno powiedział o mięsie z chorych i padłych krów z ubojni w Kalinowie koło Ostrowii:
„…Zresztą to mięso było zdrowe, tylko niewłaściwie przygotowane do sprzedaży…”

Mistrzostwo świata.

Gość

Fajnie że wpadłeś na chwilę, ale teraz pędź na swoją MO, bo przede wszystkim musisz dbać o to by tam jadu nie zabrakło.

Andrzej

dobre wiesci dla wsi…to prawda nie majac pokaznych złóż surowcow powinnismy inwestowac w rolnictwo…jednak juz wylal sie hejt na te reformy…usmialem sie jak zobaczylem ludzi z wyzszym wyksztalceniem, ktorzy publikują memy typu…zalatwie sobie podwyzszke 500 zl za zaswiadczenie, ze jestem krowa..hahaha …

Kurpianka

Wspaniała konwencja. Pan Poseł Czartoryski pięknie pokazał całej Polsce naszą wspaniałą kulture kurpiowską. Dziękujemy