Prawie 90 mln zł dla regionu ostrołęckiego

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł ogłosił przekazanie pierwszych środków z Funduszu Inwestycji Lokalnych dla mazowieckich samorządów.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to dotacje dla gmin, powiatów i miast – w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich). Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19, a wsparcie jest bezzwrotne.

Na Mazowszu 351 samorządów otrzyma kwotę 657 780 067 zł. Region ostrołęcki dostanie 87 071 316 zł. Więcej dostaną tylko region warszawski (ok. 311 mln zł) oraz radomski (93,5 mln zł).

Samorządy wnioski o wsparcie mogły składać do 10 sierpnia. Pieniądze będą mogły pójść na np. szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej. Na szczególną pomoc mogły liczyć gminy wiejskie i miejsko-wiejskie, które – bez względu na rozmiar – dostały po co najmniej 0,5 mln zł.

Fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gość

Przydałaby się jakaś unijna dotacja na zburzenie dwóch wież kaczyńskiego.
W przeciwnym razie znowu polski podatnik zapłaci za zburzenie tego bubla.
Polacy zapłacili za postawienie i na koniec roku kończą się pozwolenia na ich samotny „postój” więc unia mogłaby się dorzucić.