Pracownicy ZSP i Poradni w Myszyńcu zakażeni koronawirusem!

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce informuje, że 1 września nie rozpocznie się nauka w normalnym trybie w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu. Powód: u jednego z pracowników szkoły potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Na COVID-19 zachorował pracownik obsługi Zespołu Szkół Powiatowych im. Ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu.

„W następstwie PSSE w Ostrołęce objęło kwarantanną wszystkich pracowników obsługi, dwie nauczycielki oraz dyrektora szkoły.” – informuje Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Ta sytuacja wymusiła też kolejne decyzje. Dyrektor ZSP, po zgodzie starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła i pozytywnej opinii Sanepidu w Ostrołęce, podjął decyzję o przejściu placówki na zdalne nauczanie. Trwać będzie ono do 4 września – do tego czasu wyniki na koronawirusa poznają pracownicy szkoły.

To jednak nie wszystko. Zakażony koronawirusem jest też pracownik administracyjny Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu. Z tego powodu Poradnia jest nieczynna, a pozostałe zatrudnione w niej osoby zostały objęte kwarantanną.

„We wszystkich pilnych sprawach można kontaktować się telefonicznie z dyrektor Poradni, Barbara Bączek – tel. 667 250 678.” – dodaje Starostwo.

Przypomnijmy, że Sanepid w Ostrołęce w poniedziałek 31 sierpnia poinformował o pierwszy zgonie z powodu COVID-19 w powiecie ostrołęckim. Więcej na ten temat tutaj:

Fot. Google Street View