Pracowity czas siłaczy z UKS Atleta Ostrołęka

Końcówka kwietnia była bardzo gorącym okresem dla siłaczy z UKS ATLETA Ostrołęka. Walczyli na wielu arenach w zawodach o różnych rangach, ale za każdym razem walczyli do końca.

W V Mistrzostwach Gminy Szczytno w wyciskaniu sztangi leżąc UKS ATLETA reprezentowali seniorzy: Krzysztof Cybulski, Wiesław Cybulski i młodzieżowiec Jakub Borkowski. W formule „Wielokrotne wyciskanie leżąc sztangi o wadze połowy masy własnego ciała” Uczniowski KS ATLETA Ostrołęka reprezentował Wiesław Cybulski mieszkaniec miejscowości Żebry Ostrowy. Pan Wiesław jako pierwszy wystąpił w kategorii wagowej do 83 kg, i sztangę o wadze 37 kg wycisnął aż 121 razy. Ten rezultat dał mu niekwestionowane zwycięstwo. W formule „Wyciskanie leżąc sztangi o największym ciężarze” kategorii wagowej do 105 kg wystąpił Krzysztof Cybulski, a w kategorii wagowej do 125 kg klub reprezentował Jakub Borkowski. Pan Krzysztof z wynikiem 145 kg uplasował się na czwartej pozycji, a Jakub Borkowski z wynikiem 155kg zajął miejsce dziewiąte.

Dominik Kulesza z UKS ATLETA wziął udział w Międzynarodowym Turniej im. Jana Hawrylewicza. Ostrołęczanin – z wynikiem 259 kg/ 300,35, zajął 10 lokatę wśród ciężarowej elity europejskiej. Dominik powtórzył dokładnie wynik w dwuboju uzyskany na Mistrzostwach Polski Juniorów 2019 w Puławach.

Ostrołęccy siłacze wzięli też udział w Mistrzostwach Mazowsza w Ponoszeniu Ciężarów w Siedlcach. UKS ATLETA zgłosił dwóch zawodników do rywalizacji siedemnastolatków, ale wystąpił tylko Krystian Łuba kategorii wagowej +102, Przemysław Szabłowski musiał pauzować z powodu urazu nogi. Krystian bardzo poprawnie wyrwał sztangę o wadze 53 kg, tym samym ustanawiając rekord życiowy. W podrzucie zaliczył 66 kg, W dwuboju Krystian uzyskał 119 kilogramów i zajął czwartą lokatę w swojej kategorii wagowej.