Praca w domu w dowolnym czasie. Tak się będzie pracować w Energa SA

Elastyczny czas pracy, praca bez wychodzenia z domu, wolny dzień z okazji Dnia Energetyka – wszystko to znalazło się w nowym regulaminie pracy Energi SA.

Zarząd Energi SA oraz organizacje związkowe działające w spółce, właśnie uzgodniły nowy regulamin pracy. Znowelizowane zapisy dostosowują ten akt do standardów współczesnego rynku pracy.

Najważniejsze zmiany w Regulaminie Pracy, poza implementacją zapisów niezbędnych z perspektywy przepisów, dotyczą możliwości elastycznego rozpoczęcia pracy oraz wprowadzenia możliwości jej wykonywania w ramach tzw. „home-office”. Obu stronom dialogu społecznego zależało na wprowadzeniu rozwiązań przyjaznych pracownikom i odpowiadających współczesnym standardom na runku pracy – tłumaczy Łukasz Malinowski, dyrektor Departamentu Polityki Personalnej Energi SA.

Nowelizacja zakłada, że w uzasadnionych przypadkach pracownik, po wyrażeniu zgody przez przełożonego, może wykonywać pracę z domu. Uelastycznieniu ulegną także godziny rozpoczęcia pracy – pracownik będzie mógł rozpoczynać ją w przedziale czasu od siódmej do dziewiątej, oczywiście w każdym dniu musi przepracować osiem godzin. W nowym regulaminie znalazł się także zapis o wolnym od pracy Dniu Energetyka.

Dotychczasowy regulamin obowiązywał od 2007 roku. Nowy dokument wejdzie w życie po upływie dwóch tygodni od jego ogłoszenia.

Energa SA

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce. Działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
OkaMoka

o to pewnie pod nowych pracowników i członków pis którzy nie zawsze mogą być w pracy 🙂 hehehehe

ttt

a Tobie nic do tego.

Reporter

Niech ogrodnika zatrudnia, on 18 razy w ciągu pół roku urzędowania zmieniał regulamin, pomoze, a może do księgi Gwi….a startuje? Co to przecież 12 lat nie zmieniali regulaminu?

maria

Fajnie, w dużych korporacjach już dawno coś takiego funkcjonuje… 🙂