Pożegnali Teresę Antoszewską.”Była doskonałym pedagogiem”

W sobotę 17 sierpnia zmarła wieloletnia wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce Teresa Antoszewska. Miała 76 lat.

Teresa Antoszewska była nauczycielką chemii i biologii w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce. Była też wieloletnią wicedyrektor ostrołęckiego ogólniaka. Teresa Antoszewska była również instruktorką i aktywistką harcerską.

Jej pogrzeb odbył się we wtorek 20 sierpnia. Msza miała miejsce w farze. Teresa Antoszewska została pochowana na cmentarzu parafialnym w Ostrołęce.

Tak o niej napisano na stronie internetowej I LO:

„20 sierpnia 2019 roku pożegnamy z żalem panią Teresę Marię Antoszewską – wieloletniego nauczyciela i wicedyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce.

Pani Teresa Maria Antoszewska pracę w naszej szkole podjęła 15 sierpnia 1966 roku, bezpośrednio po ukończeniu studiów magisterskich z biologii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Od 1 sierpnia 1978 roku do momentu przejścia na emeryturę, tj. do 21 stycznia 2006 roku, pełniła również funkcję wicedyrektora szkoły.

Za swoją pracę została uhonorowana między innymi: Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, trzykrotnie nagrodami Ministra Oświaty i Wychowania, trzykrotnie Nagrodą Kuratora Oświaty, a także Odznaką „Za zasługi dla województwa ostrołęckiego”, Złotą Odznaką ZNP, Złotą Odznaką Olimpiady Biologicznej oraz siedmiokrotnie Nagrodą Dyrektora Szkoły. Pani Profesor była nauczycielem angażującym się społecznie, miedzy innymi jako instruktor ZHP, prezes ogniska ZNP, komendant OHP.

Pani Teresa Maria Antoszewska tworzyła tradycję szkolną oraz dbała o poziom nauczania biologii i chemii.

Była doskonałym pedagogiem, cieszącym się szacunkiem uczniów i uznaniem pracowników. Pod jej opieką uczniowie osiągali liczne sukcesy w konkursach biologicznych, Olimpiadzie Biologicznej oraz Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.

Portret Pani Profesor kreślić można takimi cechami charakteru jak wysoka kultura osobista, empatia i życzliwość wobec ludzi oraz otwartość na młodzież.

Świętej pamięci Pani Teresa Maria Antoszewska pozostanie na zawsze w naszej pamięci.”

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Dorosły uczeń

Zmówię za Panią Profesor modlitwę. Zaangażowanie w ZNP czy dawne ZHP mi akurat nie wydaje się zasługą , ale zachowam Zmarłą w życzliwej pamięci.

Kiolo

Panią Profesor? Honoris causa…. chyba