Powstanie Ostrołęcka Karta Młodzieży?

Czy po Karcie Seniora Ostrołęka będzie miała Ostrołęcką Kartę Młodzieży? Decyzja na najbliższej sesji Rady Miasta z 30 stycznia.

Ostrołęcka Karta Młodzieży to pomysł radnych Naszej Ostrołęki. Zakłada ona ulgi dla uczniów ostrołęckich szkół ponadpodstawowych – a więc nie tylko dla ostrołęczan, także dla osób mieszkających poza miastem, ale tu się uczących.

Jakie ulgi? Oto one:

  • za bilety kinowe Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz repertuaru premierowego w OCK – ulga w wysokości 25% ceny
  • za wstęp na pływalnię w Parku Wodnym – ulga w wysokości 25% ceny
  • za bilety na wydarzenia sportowo rekreacyjne oraz artystyczne organizowane przez miasto Ostrołęka w hali im. Gołasia – ulga w wysokości 15% ceny, bez rabatów udzielonych z innych tytułów. 2

Ulg może być jednak więcej. Do Ostrołęckiej Karty Młodzieży mogą bowiem swój akces zgłaszać „partnerzy”, czyli firmy oferujące swoje rabaty dla młodych ludzi.

Jeśli zaś chodzi o skutki finansowe dla miasta związane z wprowadzeniem nowej karty i ulg, to…

„Szacuje się, że roczna kwota środków finansowych niezbędnych na realizację ulg wynikających z Ostrołęckiej Karty Młodzieży wyniesie około 50.000,00 zł” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

„W pierwszym roku planuje się zakup 9 tys. kart oraz drukarki do ich personalizacji oraz na dystrybuowanie kart oraz przeprowadzenie działań promocyjnych i organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem Programu, co skutkować będzie wydatkami 10.000,00 zł.

Zakłada się również, iż potencjalne zmniejszenie dochodów jednostek organizacyjnych Miasta w związku z przyjętymi w Programie zniżkami, zostanie skompensowane wpływami ze zwiększonej frekwencji młodzieży.”

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
rotfl

Kulik sobie zasługi przypisze a później zlikwiduje zniżki tak jak to zrobił z kartą rodziny…