Powstał „Ilustrowany Słownik Kurpiowski”

Związek Kurpiów wydał „Ilustrowany Słownik Kurpiowski”. Jest już w sprzedaży. Zobaczcie, co się w nim znalazło i jak wygląda.

„Ilustrowany Słownik Kurpiowski” to 144 strony w kolorze, z 1 140 hasłami i 215 ilustracjami. Wydano go w nakładzie 500 egzemplarzy. Autorem publikacji jest prezes Związku Kurpiów Mirosław Grzyb. Za opracowanie graficzne odpowiadali Bartosz Duda i firma Biartek.

Do jego wydania przymierzano się od kilku lat – przygotowano go ostatecznie w ramach zadania „Mówimy po kurpiowsku. Letnia Szkoła Dialektu Kurpiowskiego”, dofinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Powiat Ostrołęcki i sponsorów.

Tak o „Ilustrowanym Słowniku Kurpiowski” napisał jego autor:

„Książka ta wprowadzi cię w cudowny świat mowy kurpiowskiej. Choć przeznaczona jest głównie dla dzieci i młodzieży, mogą z niej korzystać także dorośli. Kurpie i nie-Kurpie, znający podstawy kurpiowskiego i nie znające, a pragnący poznać kurpiowski, jak każdy język obcy.

Wielu Kurpiom książka ta pozwoli wrócić do „kraju lat dziecinnych”. Dla nauczycieli będzie nieocenioną pomocą w realizacji lekcji regionalnych.

Słownik zawiera kilkaset podstawowych wyrazów i określeń kurpiowskich oraz przykłady ich użycia. Wiele haseł zostało opatrzonych rysunkiem, co ułatwia zapamiętywanie słówek (…) W części drugiej wydawnictwa znajdują się podstawowe informacje o dialekcie kurpiowskim oraz odmiana najważniejszych czasowników.”

„Ilustrowany Słownik Kurpiowski” – gdzie go kupić?

Słownik można kupić w księgarniach w Ostrołęce, a także na allegro lub zamówić e-mailem: biuro@kurpie.org. Kupimy go również w biurze Związku Kurpiów w Ostrołęce przy ul. Świętokrzyskiej 2 w godz. 10.00 – 14.00 (tel. 29 764 58 30). Cena: 20 zł.

Dodaj komentarz

avatar