Powstaje Multicentrum w Ostrołęce. Radny pokazuje zdjęcia z placu budowy

Trwa przebudowa dworca PKP na osiedlu Stacja. To duża inwestycja, dzięki której nie tylko zostanie wyremontowany budynek, ale także będzie odnowiony teren obok niego. W dworcu natomiast powstanie nowoczesne Multicentrum.

W styczniu teren budowy przekazano wykonawcy – firmie JL z Piątnicy Poduchownej. Multicentrum to koszt ponad 5,6 mln zł.

Na projekt poprzednia ekipa rządząca miastem pozyskała duże dofinansowanie unijne. W Multicentrum powstaną laboratoria eksperymentu, Multinauka, Multisztuka, Multimuzyka, Multitechnika, Multirobotyka, K-FIRST, sala konferencyjna. Mają się tam znaleźć pracownie oparte na technologii Lego.

Co się obecnie dzieje w budynku dworca PKP, informuje radny Jerzy Grabowski:

„Rozpoczął się remont Dworca PKP w Ostrołęce. Tu w prawym skrzydle dworca powstanie Nowoczesne Multicentrum. W lewym skrzydle znalazło się miejsce dla „Muzeum-Kasa Biletowa z pamiątkami Jerzego Grabowskiego” (czekam na wymianę okien i ruszam z przygotowaniem wystawy stałej – już zapraszam).

Dalej Siedziba Rady Osiedla Stacja, Klubu Seniora, Świetlica Osiedlowa, pokój odpoczynku dla pracowników KM sp z.o.o, a także mam nadzieję poczekalnia dla podróżnych oraz neony „Ostrołęka” i „Dworzec PKP”. Natomiast już trwa rewitalizacja Skweru Kolejarzy oraz dróg wewnętrznych. Zapraszam do oglądania mojej galerii zdjęć.”

3.4 7 głosów
Ocena artykułu
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Olo

Dawno powinno być ukończone. Projekt Kotowskiego odwleczony dwa lata, ale ekipa kleczkowskiego brała kasę

Ania

Prezydent Kotowski załatwił kasę a ta ekipa zwlekała , zwlekała i nareszcie łaskawie ruszyli z budową

2
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x