Powrót płatnych parkingów? Proponuje się też wyższe kary

Darmowe parkingi w Ostrołęce były jedną z obietnic wyborczych prezydenta miasta Łukasza Kulika. Najprawdopodobniej pozostanie ona niezrealizowana, ponieważ bezpłatne parkingi – zdaniem miasta – nie sprawdziły się w Ostrołęce.

Przypomnijmy, że od 1 września poważnie ograniczono strefę płatnego parkowania w Ostrołęce. Płacić za postój musieliśmy tylko przy trzech ulicach (Prądzyńskiego, Kopernika i Inwalidów Wojennych).

To było jednak rozwiązanie tymczasowe, na próbę. Próba – jak się teraz okazuje – wypadła słabo. W projekcie uchwały przywracającym płatne parkingi w Ostrołęce czytamy:

„Podczas prowadzonych wizji w terenie zauważono, iż po ograniczeniu granic SPPN wystąpiły znaczne utrudnienia z dostępnością miejsc postojowych (zwracaliśmy na to uwagę TUTAJ – red.). Uwagi w tym zakresie zgłaszane są również przez mieszkańców miasta zarówno telefonicznie, jak i w pismach kierowanych do Urzędu Miasta z prośbą o przywrócenie SPPN.”

Teraz miasto proponuje więc przywrócenie płatnej strefy parkowania w Ostrołęce. Z jednym wyjątkiem: za postój nie będzie się płacić na ul. Leszczyńskiego i odcinku ul. Kościuszki (od Staszica do Leszczyńskiego). Czy tak się stanie, zdecydują radni na sesji zaplanowanej na 28 listopada.

Przywrócenie strefy płatnego parkowania oznacza też oczywiście dodatkowe pieniądze w miejskiej kasie z tytułu opłat i kar.

Druga kwestia to właśnie kary za parkowanie bez opłaty. Miasto chce je zwiększyć i to znacznie. Obecnie kierowcy płacą 10 zł kary, gdy auto stoi dłużej niż zostało to opłacone, a 25 zł za brak opłaty.

Teraz ratusz proponuje, aby pierwszą karę zwiększyć do 100 zł, a drugą – do 200 zł (kary zmniejszone mają być o 90% – do odpowiednio 10 zł i 20 zł, jeśli wpłata nastąpi w ciągu 14 dni od wezwania do uregulowania należności).

Dlaczego? W ten sposób chce się zmobilizować tych, którzy zwlekają z zapłatą kar. Ponadto, jak czytamy w projekcie uchwały, „koszty ustalenia dłużnika i prowadzenia egzekucji często przewyższają koszty należności”.

Płatne parkingi w Ostrołęce od 1 stycznia – propozycja:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
kier

PROPONUJE ZAINSTALOWAC APLIKACJE MPAY w MPAY MÓŻNA DODAĆ KILKA SAMOCHODÓW i Się placi tyko za rzeczywisty czas postoju !

Max

Jak tam wyznawcy Kulika, miło wam że zrobił z was duraków ?

Jan Kowalski Z Ostrołeki

A żeby Was pokręciło
Ja tak Was broniłem.
Latami na Pis szczekałem

Jak znieśliście opłaty to za wzór cnót wszelkich Was stawiałem.
A Wy mnie tak ..
Gówne.. w twarz,,,

Jan Kowalski Z Ostrołeki

Ide na wolne
Sami se radźcie.
Tak Mnie upodlić.

Komu teraz będę d… lizać ?
Komu ?

4
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x