Powiat ostrołęcki: produkcja mleka już nie na pierwszym miejscu

– Dotychczas produkcja mleka w gospodarstwach była dla nas najważniejsza. W tej chwili pozycją numer jeden dla ludności jest praca w różnych firmach produkcyjnych i usługowych – mówił na sesji Rady Powiatu Ostrołęckiego z 9 września starosta Stanisław Kubeł.

Jak mówił starosta, cztery branże przewodzą w powiecie ostrołęckim: produkcja mleka, mięsa, płatków i kasz oraz przetwórstwo owocowo-warzywne.

Cztery bardzo mocne branże, które się ciągle rozwijają i w tych branżach pojawiają się nowe inwestycje – mówił starosta. – I to bardzo duże inwestycje w skali kraju. To zwiększy jeszcze wartość produkcji.

A dzięki temu więcej wpływa podatku dochodowego od osób fizycznych.

– Praca w zakładach przetwórczych, usługowych wychodzi na pozycję numer jeden pod względem znaczenia gospodarczego – kontynuował starosta. – Barierą jest infrastruktura. Najważniejsza to mostowa, drogowa, energetyczna, gazowa. Jeśli chcemy się dalej gospodarczo rozwijać, musimy nadążać z infrastrukturą. Te przedsięwzięcia, o których mówił pan poseł (Arkadiusz Czartoryski mówił o potrzebnym remoncie DK 53, inwestycji w połączenia kolejowe, budowie trzeciego mostu i podłączeniu go do drogi Via Baltica – red.) to także chęć podniesienia poziomu tej infrastruktury na wyższy poziom.