Poważny wypadek pod Goworowem. Poszkodowanych jest ponad 20 żołnierzy

24 podchorążych WAT i 2 żołnierzy OT (kierowca i dysponent) podróżowało 5 kwietnia wieczorem z Ciechanowa do Komorowa. Około godz. 18.00, na trasie Ostów Mazowiecka – Różan, doszło do wypadku.

Z pierwszych, jeszcze nieoficjalnych informacji, wynika, że wyjeżdżający z drogi podporządkowanej pojazd uderzył w wojskowy samochód, a ten wypadł z trasy i przewrócił się na bok. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 60 z lokalną drogą prowadzącą w kierunku Kunina.

Poszkodowanych jest ponad 20 żołnierzy. W akcji ratowniczej uczestniczyły śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Żołnierze zostali rozwiezieni po rożnych szpitalach – do Wyszkowa, Ostrołęki i Warszawy. 18. żołnierzy zostało przewiezionych na obserwację do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej.

Głos w sprawie zabrał płk Marek Pietrzak, rzecznik WOT. – Potwierdzam, że wypadkowi uległ jeden z naszych pojazdów, który przewoził żołnierzy biorących udział w operacji Odporna Wiosna. 10 żołnierzy jest hospitalizowanych w szpitalach w regionie. Wszyscy poszkodowani żołnierze są diagnozowani. Do wypadku doszło na skutek wymuszenia pierwszeństwa przez kierowcę pojazdu cywilnego – poinformował.

Z wojskowych informacji wynika, że życiu żadnego z żołnierzy, którzy brali udział w wypadku, nie zagraża niebezpieczeństwo.

Poszkodowane zostały także trzy osoby z samochodu osobowego.