Poszukiwania zaginionego w Chudku. Pies znalazł ubrania przy rzece (AKTUALIZACJA)

Nie udało się w piątek 4 września odnaleźć osobę zaginioną w Chudku (gm. Kadzidła). Poszukiwania zostały przerwane z powodu złej pogody.

4 września rano służby zostały wysłane do poszukiwań zaginionej osoby w miejscowości Chudek. Na miejscu pracowała nie tylko policja, ale też zaangażowani w akcję poszukiwawczą byli strażacy z Ostrołęki oraz druhowie z lokalnych OSP: w Dylewie, Kadzidle i Glebie.

Piątkowe poszukiwania nie przyniosły jednak sukcesu.

– Po przeszukania pobliskiego lasu pies policyjny wytropił ślad, który doprowadził do ubrań znajdujące się przy brzegu rzeki – informuje OSP Dylewo. – Zaczęto przeszukiwać brzeg i nurt rzeki przez łódki wodne oraz drona z kamerą, przeglądając teren. Akcja została przerwana z powodu złych warunków atmosferycznych. Miała zostać wznowione dnia następnego.

AKTUALIZACJA

Niestety, poszukiwania zaginionego mieszkańca powiatu ostrołęckiego zakończyły się tragicznie. W sobotę 5 września znaleziono jego ciało.

Przypomnijmy, że mężczyzna wybrał się na grzyby. Urwał się z nim jednak kontakt, nie wrócił też do domu. Jego zaginięcie zgłoszono na policję 3 września. Mężczyzna miał 56 lat.