Policjant z Łysych wygrał. Wystarczyło mu 36 minut i 42 sekundy

Mł. asp. Marcin Brewczyński z posterunku w Łysych dał się poznać nie tylko jako dobry policjant. W niedzielę 20 października wygrał Szczycieński Bieg Niepodległości (bieg nordic walking). Policjant pokonał dystans 5,2 kilometra w czasie 36 minut 42 sek.

Mł. asp. Marcin Brewczyński służbę w policji rozpoczął kilkanaście lat temu. Teraz pracuje w posterunku policji w Łysych – jest tam dzielnicowym.

Jak się okazuje, od wielu lat jest związany ze sportem.

– Jest instruktorem pływania, ratownikiem wodnym i kwalifikowanym ratownikiem medycznym, a także instruktorem wyszkolenia strzeleckiego – wylicza oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Wielokrotnie startował i osiągał bardzo dobre wyniku w imprezach sportowych. Ostatnia z nich to „Szczycieński Bieg Niepodległości”.

W biegu nordic walking wzięło udział 50 zawodników (w kategorii open). Zawodnicy mieli pokonać dystans 5,2 kilometra. Pierwsze miejsce z czasem 36,42 zajął mł. asp. Marcin Brewczyński.

O Marcinu Brewczyńskim w ostatnim czasie pisaliśmy nie raz, jednak nie w kontekście sportowym, a z racji zasług podczas służby: