Poseł i były prezydent pomogą uczniom. Zasilą komisje egzaminacyjne

Z powodu strajku nauczycieli brakuje osób, które mogą znaleźć się w komisjach egzaminacyjnych podczas egzaminu gimnazjalnego. Z pomocą przyszli poseł PiS Arkadiusz Czartoryski i były prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.

– Uznałem, że uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mają prawo do tego, aby ich nauka zakończyła się egzaminem i żeby spokojnie mogli aplikować do szkół średnich – powiedział nam poseł PiS Arkadiusz Czartoryski. – Nie może być tak, że spór polityka, jakim jest pan Sławomir Broniarz, z rządem odbije się stresem uczniów, zwłaszcza szkół podstawowych.

Poseł był nauczycielem: uczył historii i wiedzy o społeczeństwie w szkołach średnich. Ma uprawnienia pozwalające mu na bycie członkiem komisji egzaminacyjnej. Zapisał się do komisji w Szkole Podstawowej nr 5.

Skontaktował się też z innymi osobami, które mogłyby pomóc w uzupełnieniu składów komisji egzaminacyjnych. I tak, m.in. w jednej ze szkół w komisji egzaminacyjnej zasiądzie były prezydent Ostrołęki, a obecnie radny, Janusz Kotowski, który także był pedagogiem.

– Nasza akcja społeczna spowodowała, że w Ostrołęce odbędą się wszystkie egzaminy zaplanowane na ten tydzień – napisał Arkadiusz Czartoryski na Facebooku.

Przypomnijmy, że egzaminy gimnazjalne rozpoczną się w środę 10 kwietnia. Na początku uczniowie pisać będą część humanistyczną, później matematyczno-przyrodniczą, a na koniec zdadzą egzamin z języka obcego. To właśnie przy obsadzie komisji na tym ostatnim egzaminie jest największy kłopot.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
35 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
An ka

I bardzo dobrze! Dziękujemy, przyszłość naszych dzieci najważniejsza!

Kjh

I to jest godna i szlachetna postawa. Więcej nie trzeba pisać wskazując z kim w porównaniu.

wdzieczni

Panie Posle , dziekujemy bardzo, jak zawsze mysli Pan o innych , a dobro zawsze do Czlowieka wraca i to podwojnie.,

Vincenty

Pamiętam strajk z czasów podstawówki. Niepewność rozbity semestr i odrabianie zajęć w wakacje. Świetna inicjatywa, przynajmniej trochę normalności.

Gość

Postawa godna prawdziwych pedagogów którym na sercu leży dobro uczniów.

melania

Super postawa Panowie.

Sarah

Dziękujemy, łatwo jest być filantropem zarabiając od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Gość

Filantropem też, ale przede wszystkim człowiekiem odpowiedzialnym, mającym w centrum uwagi dobro ucznia,
A tak na marginesie :powinnaś zostać kasjerką, bo pieniądz ci przesłania pole widzenia.

Nowy

O ile wiem, J. Kotowski nie ma obecnie pracy, ma niecałe 900 zł diety radnego. To o czym Sarah opowiadasz?

do Nowy

To on tej dietki ma niewiele mniej niż nauczyciel stażysta.
Tysiąc trzysta z groszami za pracę gdy radny dostaje 900 diety za kilka spotkań podczas których robi niewiele.

John

Startuj w wyborach, na pewno cię wybiorą i będziesz BOGATY!

Ifik

Ale wazelinka w komentarzach .

Vincenty

A może po prostu wyrazy uznania

Anna - Kurpiowska Panna

Dzień dobry!

Uważasz, że tylko „wazelinka” jest w komentarzach?

No to, pojedziemy bez wazelinki.

Cyt. ” – Nie może być tak, że spór polityka, jakim jest pan Sławomir Broniarz, z rządem odbije się stresem uczniów, zwłaszcza szkół podstawowych – powiedział nam poseł PiS Arkadiusz Czartoryski”.

Panie pośle Czartoryski! Myli się pan srodze. Sławomir Broniarz, to nie jest – jak raczył pan napisać – „polityk”, lecz „antypatyczny, cyniczny POlitykier”…

Pozdrawiam…

zbtender

Jakim trzeba być ślepcem żeby nie widzieć, że to POlityka i ustawka z Broniarzem, zagranie z terminem, akurat w okresie egzaminów, pewnie za jakiś czas ustąpi, przystanie na propozycję rządu, ale ile krwi napsuje to tylko on wie. Zdecydowanie nie popieram strajku w obecnej formie!!!
Brawo dla pana posła i prezydenta Kotowskiego, grunt to mieć zdrowy kręgosłup moralna

tak

chyba u Ciebie

ojciec

Brawo, szacunek Panowie i wielkie podziękowania od rodziców

Lola

Ojcze drogi, dziękuj w swoim imieniu, Jak znajdę powód osobiście posłowi podziękuję, choć szczerze wątpię w nadejście takiej chwili

Teodor

ŁAMISTRAJKI!!

13212

Z N P żelazna gwardia Schetyny

Do Teodor

Łamistrajki? A może normalni ludzie, którzy bez kasy chcą pomóc młodym normalnie zdać egzaminy. Spokojnie pomyśl, dla mnie to proste. Cieszę się, że syn będzie normalnie zdawał.

O!!!!

Pełen szacun Panowie. Kulig nie pomoże sam ledwie skończył szkołę.

ZORRO

Dlaczego ten rząd traci czas na nierobów i nieuków?Tak oni uczą,że maturę np.z matematyki zdaje 45%.Odłożyć negocjacje do września i nie płacić za strajk i tyle w temacie,a rodzice zrobią z nimi porządek.

Smutna prawda

Pan Czartoryski i tu komentujący zapomnieli chyba o jednej ważnej rzeczy.
Zgodnie z kartą nauczyciela i prawem oświatowym by być członkiem komisji egzaminującej trzeba być czynnym nauczycielem (zatrudnionym w szkole).
Taki egzamin zaskarży któryś z uczniów który nie zda i będzie po egzaminie.
RPO już teraz ostrzega ale rządzący udają że nie widzą problemu.

mieszkaniec Ostrołęki

ładnie się ustawili i wiedzieli ile zażądać żeby pociągnąć wszystkich ,nauczyciele chcą więcej zarabiać od wykładowców na wyższych studiach.Mieszajcie dalej jak wrócą ci co zrobili porządek z żądaniami górników gumowymi kulami ;u nich znajdują się również tacy co kazali pałować równo oni zrobią szybko porządek

Edgar

Brawo panowie pozytywny przykład ja tez chetńie pomogę mam wyksztalćenie pedagogiczne wspieram nauczycieli ale niech nie dają się manipulować komuchom zomowcom gejom i platfusom połączonym nigdy nie pomogli biednym ludziom zrac ośmiorniczki u Sowy i okradając polakow

Nauczyciel

Nie ma co się roztkliwiać nad postawą posła i byłego prezydenta. Mają uprawnienia pedagogiczne, chcą bezpłatnie pomóc. Normalni ludzie. Tak trzeba.

John

Egzaminy muszą się odbyć, dajcie młodzieży szansę. A. Czartoryski i J. Kotowski postępują jak należy. I to wszystko.

Rew

Obraźliwe wpisy nauczycieli na fb to chamstwo. Oni chcą podwyżki?

Trzepak

Przeczekać do wakacji i wyjadą za rysiem na madere

exbelfer

czy ktoś jeszcze będzie chciał się przyzać, że jest nauczycielem?

Wenda

Popieram nauczycieli. Rząd miał kilka miesięcy, zeby dogadać się z nimi. To PIS jest winien temu bałaganowi, nie widzicie, co reforma zrobiła z waszymi dziećmi. A w strajku nie chodzi o Broniarza, tylko o przyszłość polskiej szkoły..

John

Niestety, Wenda, widać po Tobie, że nie rozumiesz. Żeby się dogadać trzeba dwóch stron. Broniarz nie pokazał, że zależy mu na porozumieniu, rząd dał propozycje. Ale to polityka przed wyborami, naprawdę tego nie widzisz?

mmmm

to niestety strajk polityczny! wystarczy popatrzeć na wypowiedzi pana Broniarza („aby dobra zmiana trwała jak najkrócej”; „Panie kochany Grzegorzu dziękuję za zaproszenie”), wystarczy popatrzeć co robi TVN i jak zamydla rzeczywistość (strajk objął już chyba 110% szkół na ziemi i Marsie). Szkoda tylko że nauczyciele, którzy mają słuszne racje dali się w to wrobić! Panu Broniarzowi nie chodziło o dogadanie się tylko o chaos w oświacie (nierealne żądania 1000 zł). nikt już z Panem B. nie chce rozmawiać – rząd go olewa bo wie, że egzaminy w 99% przypadkach szkół się odbędą – a każda próba zablokowania jeszcze bardziej przechyli… Czytaj więcej »

Druh

Szacunek Panowie, postawa godna podziwu i naśladowania