Porażka Korony w półfinale Pucharu Polski, 11 maja ważny mecz w lidze

W półfinale Pucharu Polski na szczeblu Mazowsza zespół Korony przegrał u siebie z Błonianką Błonie 0:3 (0:1) i tym samym odpadł z dalszej rywalizacji w tych rozgrywkach. W mazowieckim finale PP, który odbędzie się 22 maja, piłkarze z Błonia zagrają z Legią II Warszawa. Ostrołęczanie teraz mogą już tylko skupić się na rozgrywkach IV ligi.

Porażka Korony z czołowym zespołem IV-ligowym ujmy nie przynosi. Awans do półfinału Pucharu Polski uznać należy za spory sukces klubu. Na trybunach zasiadło w środowe popołudnie ponad czterystu widzów, w tym kibice gości, co było rekordem frekwencji na meczach Korony w tym sezonie. Jednak, co zrozumiałe, pozostaje pewien niedosyt. Mecz bowiem mógł się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby w 23 minucie gry Dominik Dzwonkowski wykorzystał doskonałe podanie Jakuba Laski i zdobył gola otwierającego wynik meczu. Niestety napastnik Korony przestrzelił z trzech metrów. Pięć minut później goście objęli prowadzenie po indywidualnej akcji Dawida Jarczaka.

W drugiej połowie Korona starała się zdobyć gola wyrównującego, jednak defensywa gości spisywała się bez zarzutu. Oprócz licznych rzutów wolnych i rożnych, gospodarzom nie udało się stworzyć stuprocentowej okazji do wyrównania. Rywalizacja w tym meczu rozstrzygnięta została w odstępie niespełna trzech minut. Dwie bramki dla gości, w 77 i 79 minucie, zdobył były reprezentant Polski drużyn młodzieżowych, Rafał Włodarczyk. Było po meczu, a trenerzy obu zespołów zaczęli dokonywać licznych zmian w składach. Goście wygrali zasłużenie.

W drugim meczu półfinałowym, który odbył się w Legionowie, tamtejsza Legionovia przegrała z Legią II Warszawa 1:3 (0:0). Tym samym w finale Puchar Polski na Mazowszu zagrają Błonianka z rezerwami Legii. Mecz odbędzie się w Błoniu 22 maja.

Drużyna Korony może teraz skupić się na kolejnych meczach ligowych. Najbliższy, bardzo ważny, bo z drużyną, która bezpośrednio sąsiaduje z Koroną w tabeli, już w najbliższą sobotę, 11 maja. Żółto-niebiescy zmierzą się u siebie z Wkrą Żuromin. Mecz rozegrany zostanie na stadionie przy ulicy Witosa 1, początek godzinie 17.00.

najnowszy najstarszy oceniany
timmy
Gość
timmy

A u was dalej tylko Korona i Korona. Panie Robercie, niczego pana zmiana miejsca pracy nie nauczyła?