Ponad 30 mln zł od rządu na drogi w regionie. Jest też kasa dla Ostrołęki, powiatu i gmin

Z pokaźnymi „czekami” wyszli z delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce lokalni samorządowcy. Rządowe pieniądze – a mowa o ponad 31,5 mln zł – pójdą na remonty i budowę dróg w regionie.

Symboliczne wręczenie „czeków” miało miejsce we wtorek 11 czerwca w ostrołęckiej delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

– Państwo możecie ze swoim budżetem, swoimi radami kreować przyszłość, ale jest jeden warunek: współpraca, porozumienie – mówił Zdzisław Sipiera, który przestrzegał przed wciąganiem samorządów w politykę.

Robienie dróg to nie polityka.

Widać to choćby na przykładzie Ostrołęki. Choć władza w mieście się zmieniła, to miasto otrzymało wsparcie rządu PiS. Wojewoda podkreślił też dobrą współpracę z ostrołęckimi parlamentarzystami: senatorem Robertem Mamątowem i posłem Arkadiuszem Czartoryskim.

Jak ważna jest przebudowa dróg dla rozwoju gospodarczego regionu mówił senator. Tłumaczył, że duże firmy uzależniają swoje inwestycje od rozbudowy dróg. Mówił też o innym komunikacyjnym projekcie rządowym: o funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Prezydent Polski podpisał już ustawę zakładającą utworzenie takiego funduszu, który ma pomóc w przywróceniu zlikwidowanych połączeń autobusowych.

My dzisiaj nie mamy połączenia autobusowego między dwoma powiatowymi miastami, Ostrołęką a Makowem Mazowieckim, co jest nie do pomyślenia. I dlatego bardzo się cieszymy, że ten fundusz powstaje – mówił Robert Mamątow, dodając, że dalej będzie zabiegał u wojewody o wspieranie regionu.

– Na tej sali samorządy reprezentują i lokalne komitety, i różne opcje polityczne, więc jest to program drogowy, który trafia wszędzie, gdzie jest potrzeba – mówił z kolei poseł Arkadiusz Czartoryski. – To istotne, żebyśmy zachowali pewną ciągłość pewnych inwestycji, zamysłów samorządów.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie przez przypadek kieruje tak duże pieniądze na tą infrastrukturę lokalną, ponieważ jesteśmy zdania, że Polska powinna rozwijać się równomiernie.

Dodał jednak, że przydałoby się więcej firm realizujących inwestycje samorządów, bo wykonawców na rynku akurat brakuje w porównaniu z liczbą zadań.

Pieniądze na drogi: które czeka budowa i remont?

Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych otrzymały (dane dla Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego):

  • powiat ostrołęcki: rozbudowa drogi powiatowej Myszyniec – Wolkowe – Krysiaki – Dudy Puszczańskie – Zalas
  • Ostrołęka: przebudowa drogi powiatowej na odcinku ul. gen. Zygmunta Padlewskiego i ul. Zygmunta Sierakowskiego
  • gmina Lelis: rozbudowa dróg gminnych w miejscowości Białobiel wraz z budową łącznika
  • gmina Olszewo-Borki: przebudowa nawierzchni ciągów drogowych w miejscowościach Zabrodzie i Kruki
  • gmina Czerwin: rozbudowa drogi gminnej Malinowo Stare – Damiany

Oczywiście niemałe pieniądze otrzymały z rąk wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery także i inne samorządy z powiatów ostrowskiego, przasnyskiego, makowskiego.

Dodajmy, że skończył się nabór wniosków na dofinansowanie rządowe kolejnych dróg. Czekamy na jego wyniki. Do 2028 roku na drogi lokalne pójdzie 36 mld zł.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Doliwar@onet.pl

Dobrze, że w Ostrołęce mamy posła z PiS bo inaczej to by nic nie było. Kulik ze swoimi pomysłami na zwalnianie ludzi z pracy i nic więcej to wstyd. Ale jak widać poseł jest ponad to i pomaga miastu nawet w tych warunkach.

Iza

To chyba jasne, że poseł Czartoryski ratuje sytuację Ostrołęki. Kulik sam by nic nie zrobił

dpm

Już przestańcie sobie chłopaki sami pisać komentarze. Dlaczego przegraliście wybory?

Rafał

Olszewo Borki przebudowa drogi Zabrodzie i Kruki ? Czyli chodzi o ulicę Gen. Władysława Sikorskiego ? 😉 Pozdrawiam

Trombniety .

Wszystko ładnie pięknie itd…. politycy …trochę obłudy I zrozumienia dla ludzi A mniej afiszowania się na zdjęciach .pokory itd .Bo to my, obywatele was wybieramy nikt inny . Nie to że coś mam do owych polityków .Popieram działania PiS I ich ideologię . Pan Kaczyński ma słuszność w swoich działaniach , Ale niestety sam całej polski nie ogarnie a wiadomo że ludzie nie są nieskazitelni … oby tylko PiS się nie rozsypał jak zabraknie prezesa Kaczyńskiego . Niech żyje 100 lat i jeszcze dłużej bo jak go zabraknie To nie widzę następcy .poczynania pisu młodego pisu nie pozwalają wrozyc czegoś… Czytaj więcej »

Kamil

Wniosek o dofinansowanie projektu złożył Kotowski

Skutek

kulik wywalczył od koalicjanta marszałka strusika z PSLGBT+ na ostrołęke 0 pln
a pis sam mu dał ..
WOT LOGOKA

Karol

Kulik czy ta inwestycje zrealizyjesz podobnie jak Blachnickiego???
Kaszana i te spraw

Karol

Kulik czy ta inwestycje zrealizyjesz podobnie jak Blachnickiego???
Kaszana i te spraw

Maro

Każda droga się przyda. Żeby chociaż Kulik dokończył to co Kotowski przygotował, rozpoczął i zapewnił kasę : Ostrowska – Słowackiego, Blachnickiego (dawniej Berlinga), Leśmiana, Dąbrowskiej, Bukowa, Wybickiego – Makowskiego, Majewskiego a przede wszystkim stary most, Krańcowa i kilka innych! Kulik do roboty!