Pomysł Łukasza Kulika: dwa przedszkola na terenie po byłej komendzie

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta z 8 września prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik powiedział radnym, jaki ma pomysł na zagospodarowanie budynku po starej komendzie przy ul. Kościuszki.

Na terenie po starej komendzie policji przy ul. Kościuszki pierwotnie miało powstać hospicjum prowadzone przez Caritas. Miało, ponieważ po dojściu do władzy prezydent Ostrołęki Łukasza Kulik ku zaskoczeniu wielu rozwiązał umowę z Caritasem dotyczącą użytkowania tego terenu.

O przyszłości tej działki mówił włodarz miasta na ostatniej sesji, która odbyła się 8 września. Chce, aby powstało tam centrum aktywności seniorów, przedszkole i „duży teren zielony”. W grę nie wchodzi wykorzystanie obecnych budynków po komendzie – te trzeba byłoby zburzyć, a dopiero potem stawiać nowe obiekty.

– Mamy dwa przedszkola, które są w stanie budowlanym fatalnym – mówił Łukasz Kulik. – Mówię o przedszkolu, które znajduje się na ul. Mazowieckiej (Przedszkole nr 10 – red.) i na ul. Poznańskiej (a dokładnie – przy Powstańców. Chodzi o Przedszkole nr 16 – red.). Dwa przedszkola spokojnie moglibyśmy zmieścić w nowym budynku, który powstałby na tej działce. Chcielibyśmy też, żeby w tym miejscu powstał też duży teren zielony.

Prezydent próbował przekonać, że ten plan przyczyni się do tego, że życie wróci na Stare Miasto. W jaki sposób?

Hospicjum nie aktywizowałoby tego terenu tak, jak poranny ruch rodziców odprowadzających dzieci do przedszkola czy seniorzy, którzy będą mieli wygodne miejsce do zaparkowania, przyjazdu do budynku – tłumaczył.

My ze swojej strony zauważymy tylko, że z tym porannym i popołudniowym ruchem na ulicy mógłby być jednak problem. Część rodziców na pewno przywozić dzieci do przedszkola będzie autami, a w końcu ul. Kościuszki jest jednokierunkowa. Dyskusyjny jest też sam pomysł przeniesienia przedszkoli w inne miejsce – wielu rodziców z tego faktu może nie być zadowolonych.

Czy przedszkole i centrum dla seniorów są szansą na ożywienie tej części miasta? Chętnie poznamy Wasze zdanie – czekamy na komentarze.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ula

Przecież mija dwa lata i jakie są efekty działań Kulika? Gorzej niż mizerne

Wera

Ula, ale jeszcze można trzy lat z pomocą Milicji Obywatelskiej pierniczyć, że to wina poprzedników. Sam redaktorzyna naczelny w to uwierzy

Rafa

A ja się założę, że Kulik nic tam nie zbuduje

Tomek

Oczywiście , że Kulik nic nie zbuduje a Chojnowski na mo napisze być może elaborat, że to lepiej że nie zbudował, bo tak lepiej i już

Vincenty

Tak samo jak w starym szpitalu. Tylko obowiązek podatkowy powstanie

CBA

Moze jakies muzeum, o tematyce elektrowni na przyklad?

ostrołęczanka

A dworzec PKS jak straszył tak straszy. To taka wizytówka miasta

oka

Dworzec to własność proboszcza z klasztoru.
Zwróć siędo niego…

Dana

No właśnie , to czemu obecni rządzący z ratusza opowiadali co zrobią na terenie dworca. Wtedy na pewno nie przeszkadzało ci kto jest właścicielem

Max

Ty się zwróć do tych z pl. Bema, którzy obiecali, że zrobią cuda na tym terenie, choć wiedzieli , że nie ich