Polował na budowane domy. Wpadł w Wojciechowicach (wideo z zatrzymania)

W Ostatnim czasie w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim doszło do kilku włamań do budowanych domów. Ich sprawcę udało się złapać.

A miało to miejsce w piątek 30 maja po południu. Wówczas bowiem dzielnicowi namierzyli podejrzanego o kradzieże z włamaniem.

Miał on jechać volvo z Wojciechowic w kierunku centrum miasta. Tak rzeczywiście było. Przed 13 policjanci zauważyli jego samochód na al. Wojska Polskiego, w okolicy stacji paliw.

Auto zostało zatrzymane, za jego kierownicą siedział 34-letni mieszkaniec Ostrołęki. W samochodzie znaleziono przedmioty pochodzące z kradzieży, m.in. skradziona pompa głębinowa wraz z osprzętem – mówi oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Rzeczy zostały zabezpieczone, a 34-latek trafił do policyjnego aresztu. To nie jego pierwszy raz, był już karany za tego typu przestępstwa.

Poza tym okazało się, że jest też podejrzewany o kradzież akumulatorów od ciężarówki o wartości kilku tysięcy złotych oraz usiłowania kradzieży paliwa z tira. Przyznał się do zarzutów.

W najbliższym czasie będzie musiał odpowiedzieć za swoje postępowanie przed sądem.

Fot. KMP Ostrołęka