Polityczne romanse prezydenta Kulika

Ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego przyniosły zdecydowane zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. W powiecie ostrołęckim poparcie dla PiS sięgnęło ponad 69 proc., a w samej Ostrołęce ponad 50 proc. Nic nie wskazuje na to, żeby podczas nadchodzących wyborów parlamentarnych było inaczej. Tymczasem prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik zdecydowanie romansuje z opozycyjnymi politykami Platformy Obywatelskiej…

Podczas wyborów do europarlamentu Kulik poparł kandydaturę Wojtunika. Jednoznaczne zdjęcie obu polityków z zachętą do głosowania na Wojtunika ukazało się na oficjalnej stronie miasta.

Na oficjalnej miejskiej stronie mogliśmy przeczytać: „Paweł Wojtunik, pochodzący z Białobrzegów jest kandydatem Koalicji Europejskiej wyborach do Parlamentu Europejskiego. To fachowiec od bezpieczeństwa” .

Poparcie Kulika jednak nic nie dało, Wojtunik otrzymał w naszym mieście 395 głosów, a na przykład startujący z 6. miejsca listy PiS poseł Arkadiusz Czartoryski – 3079 głosów.

Fot. UM Ostrołęka

Prezydent Kulik jednak nie odpuszcza i teraz przed wyborami do Sejmu i Senatu debatuje z liderem PO Andrzejem Halickim. Zdjęcie obu polityków i ciepłe słowa o spotkaniu ukazały się oczywiście na oficjalnym profilu miasta.

Przed ostrołęckim samorządem jeszcze cztery lata kadencji i ciekawe co będzie, jak PiS wygra wybory, przedłużając rządy w Polsce.

Kilkanaście dni temu Mazowiecki Urząd Wojewódzki organizował konferencję dotyczącą przekazania naszemu miasto dodatkowych ok. 20 milionów złotych na program 500+ na pierwsze dziecko.

Wówczas ani prezydent Kulik, ani nikt z jego politycznego otoczenia nie znalazł nawet minuty na spotkanie z urzędnikami wojewódzkimi.

W Ostrołęce buduje się nowa elektrownia, to ogromna wielomiliardowa inwestycja, która skutkuje na dziesięciolecia rozwoju Ostrołęki, ale próżno szukać zainteresowania Kulika spotkaniem z zarządem Energa. Mało tego: prezydent Kulik wystąpił w programie TVN, który jawnie i ostro atakował tę inwestycję. Ostrołęka potrzebuje trzeciego mostu i obwodnicy, ale nie jakoś nie słychać, by Łukasz Kulik walczył o tą inwestycję w Ministerstwie Rozwoju.

W parlamencie reprezentują Ostrołękę dwie osoby: senator Robert Mamątow i poseł Arkadiusz Czartoryski (obaj z PiS). Ich inicjatywą jest m.in. remont nabrzeża Narwi i portu ostrołęckiego. Pierwszy etap tej inwestycji już za nami, co niedawno bardzo uroczyście fetowano. Na tej wspólnej uroczystości Łukasz Kulik się pojawił. Ale to bardzo nieliczny przykład, raczej wyjątek od reguły, bo zwykle prezydent Ostrołęki unika miejsc, w których mógłby spotkać naszych parlamentarzystów czy członków PiS.

Wygląda na to, że najbliższa kampania wyborcza do parlamentu polskiego odbędzie się pod znakiem wsparcia Kulika dla polityków opozycji wobec obecnego rządu. Czy to dobry kierunek? – rodzi się pytanie.

Nie ulega bowiem żadnej wątpliwości, że mamy obecnie w Polsce wysoki wzrost gospodarczy, wzrost inwestycji rządowych i wysyp programów pomocowych. Tymczasem Ostrołęka zdaje się schodzić na boczny tor i tracić swoje szanse. Widzimy zanik inwestycji drogowych w mieście, a symbolem niech będzie porzucona budowa ulicy Blachnickiego na osiedlu Centrum…

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Luk

A jakieś zdjęcie z BUDOWY tej elektrowni można prosić? Taką „ogromną wielomiliardową inwestycję” już chyba powinno być troszkę widać nad ziemią?

Jurek

Opk ma nowego prezesa zostal nim bliski wspolpracownik potentata smieciowego z ostroleki ktory jest w sporze sadowym ze spolka jak rowniez z miastem robi sie to cyrk na kółkach bez zaprzęgu

KOMISARZ

a wcześniej w konkursie na prezesa nie zakwalifikował się bo słabe papiery miał, MOŻNA – MOŻNA

Abc

Jak widać kulik z kleczkowskim wsparli cukiernika z CBA i chłop został europarlamentarzysta i oby tak dalej a dzisiaj CBA zamknęło wójt lesznowoli za walki z uznaniem umów i działaniem na szkodę gminy po kontroli w urzędzie

obserwator

Kulik stawia na PO a PO przerąbie wybory. Zniszczenie Ostrołęki to głupota Kulika czy celowe działanie sam nie wiem

Iza

Kulik to rodzaj katarzis dla Ostrołęki. 5 lat Ostrołęka będzie traciła dystans do reszty Polski. W roku 2018 Kotowski z PiS rozpoczął tyle inwestycji, że tylko furkotało nowe ronda, ulice w centrum miasta ulica Ostrowska na stację itp a teraz degrengolada nic nowego tylko wywalanie ludzi z pracy i samobójstwo urzędnika, wywalanie nauczycieli obcinanie godzin w szkołach itd Ale mamy to co chcieliśmy

az

podajac informacje o pochodzeniu Wojtunika pominieto fakt ,ze chodzi o Bialobrzegi k. Radomia , mozna podejrzewac,ze zrobiono to celowo aby mieszkancy naszego regionu mysleli,ze to jest nasz rodak z Bialobrzegow k. Ostroleki i gremialnie zaglosowali w wyborach jako na „swojego czlowieka”

Sk/mUTEK

ROMANSE :););) jak to w rodzinie LGBT+ :):))
Polacy są tolerancyjni
ale że z „twój szwab to ” to straszna lipa …

Mistrz

A taki miał być bezstronny portal. Wstydźcie się. Na jesień się wam skończy.

pom

mo jest bestronna

Jaro

Właśnie, porównujecie się do MO. Bezstronna jest eostroleka.

Polak

A taki bezpartyjny…

Ostrołęczanin

A od kiedy to redaktor nie podpisuje się pod swoim dziełem (z resztą nieudolnym). Celnie ujął to kolega „Luk” – gdzie zdjęcie łysego goworkowskiego pola, a gdzie był Pan Czartoryski podczas Gali Uczniowskiej. To kto się kogo boi? Artykuł poniżej poziomu jakiegokolwiek medium, wolałbym Pudelka przeczytać sto razy.

Anialider@gmail.co

Jakieś uzasadnienie dla twojej tezy ? Bo na ten czas nic absolutnie nic dla Ostrołęki Kulik nie zrobił. 6 miesięcy wywalania ludzi z roboty z urzędu, spółek i szkół i załamanie się inwestycji. No i uściski z platfusami i to wszystko. Załamka ten ogrodnik bez szkoły ogrodniczej i tyle

Ostrołęczanin

Szanowna Pani, jeżeli mogę wiedzieć to chciałbym uzyskać informację od polonisty czy umie Pani rozpoznać tezę. Osobiście uważam, że nie, ponieważ tezą mojego komentarza nie było – „Kulik dobrodziej zrobił wszystko i zniszczył zło”. W jego sprawie chcę powiedzieć tyle, że teraz kończy budowę masarni, którą zaczął robić Pan Janusz Kotowski. Jednakże jedynym produktem była kiełbasa wyborcza i asfalt dla OSTRADY. To, że Prezydent niczego nie zrobił jest fałszem, jako iż uchwały Rady Miasta, które on wykonuje są powoływane i nawet kończone w terminie (w domyśle ponownie OSTRADA i asfalt z masarni). W latach 2001-2005 mogliśmy zobaczyć jak kończy się… Czytaj więcej »

Żeglarz z Mazur

Czy to prawda ze żona byłego policjanta bobrowskiego została dyrektorem chce poznać przebieg konkursu żeby mieć pewność ze było uczciwie i sprawiedliwie