Policjantka przeszła COVID-19. Teraz oddaje osocze dla chorych

Już trzy razy oddała osocze chorym na COVID-19 policjantka, która była zakażona koronawirusem. Kolejni mundurowi będą chcieli pójść jej śladem i w ten sposób pomóc w walce z chorobą.

Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion zaapelował, m.in. do policjantów, którzy pokonali koronawirusa, o oddawanie osocza dla chorych.

Policjantka z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo–śledczego już trzykrotnie oddała swoje osocze, aby pomóc potrzebującym – mówi oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. – Dodatkowo ta funkcjonariuszka jest od wielu lat honorowym dawcą krwi. Oddała już ponad 30 litrów tego życiodajnego płynu osobom potrzebującym. Za swoje poświęcenie otrzymała odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Nadaje ją Minister Zdrowia honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Policjantka otrzymała także złotą, srebrną i brązową odznakę HDK.

– Oddaję krew, bo uważam to za ważne – podkreśla policjantka. – Wiem, że mogę w ten sposób komuś pomóc. Dla mnie to minimalny wysiłek, a dla kogoś potrzebującego, np. rannego w wypadku, może to być decydujące dla zdrowia i życia. Krwi nie można wyprodukować, więc jedynym sposobem na jej zapotrzebowanie jest oddanie jej przez drugiego człowieka.

Gdy tylko skończyłam 18 lat, stwierdziłam, że chętnie pomogę innym w ten sposób i niezmiennie trwa to już od wielu lat.

Tomasz Żerański informuje też, że kolejni policjanci, m.in. z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, będą chcieli oddać osocze po przejściu COVID-19. Wciąż jednak jest ono bardzo potrzebne – stąd apel do ozdrowieńców o pomoc.