Policjant z Ostrołęki w drodze z Warszawy odnalazł skradzioną ciężarówkę

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wracał z Warszawy. W pewnym momencie jego uwagę przykuło ciężarowe iveco. Zainteresował się pojazdem, ponieważ kilka godzin wcześniej informowano o kradzieży takiego samochodu.

W nocy ktoś skradł z jednej z posesji samochód ciężarowy. Właściciel wartość pojazdu oszacował na blisko 200 tys. zł. Na miejsce pojechali policjanci i rozpoczęły się poszukiwania skradzionego auta oraz sprawcy.

– Informacja o zdarzeniu wraz ze zdjęciem skradzionego pojazdu trafiła do wszystkich patroli na terenie zarówno Ostrołęki, jak i powiatu. Wiadomość o kradzieży pojazdu dotarła też do będącego w tym dniu na wolnym policjanta z ostrołęckiego zespołu do spraw wykroczeń oraz postępowań administracyjnych, który tego dnia wracał prywatnym samochodem z Warszawy – mówi oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

W pewnym momencie, przejeżdżając w okolicach Zegrza, zauważył pojazd podobny do tego, który został skradziony.

Policjant wykazał się spostrzegawczością! Auto było na parkingu oddalonym o kilkadziesiąt metrów od głównej drogi. Funkcjonariusz postanowił sprawdzić, czy to aby nie skradziony pojazd. Gdy podjechał, był już pewien, że tak. Zaalarmował o wszystkim dyżurnego policji. I został na miejscu, aby ktoś nie odjechał ciężarówką.

– W wyniku sprawnie przeprowadzonych działań przez policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego w trakcie wsiadania do skradzionego iveco został zatrzymany 27-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Następnie mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu – dodaje Tomasz Żerański.

Przedstawiono mu zarzut kradzieży. Sąd wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Pojazd został już zwrócony właścicielowi.