Policjant z Łysych odnalazł zaginionego. „Był wycieńczony”

W poniedziałek 27 maja poszukiwano 49-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Wszystko zakończyło się dobrze, zaginionego odnalazł policjant z posterunku w Łysych, Marcin Brewczyński.

O zaginięciu policja dowiedziała się około godz. 11.

– Z informacji przekazanych od zaniepokojonych członków rodziny wynikało, że życie mężczyzny może być zagrożone – informuje oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

W akcji poszukiwawczej wzięli udział policjanci z Ostrołęki, Kadzidła, Łysych, strażacy i Grupa Ratownicza Nadzieja. W poszukiwaniach pomagał psa tropiący.

– Ponadto informacja wraz z rysopisem zaginionego została przekazana do wszystkich patroli na terenie miasta i powiatu. Od chwili otrzymania zgłoszenia o zaginięciu osoby biorące udział w poszukiwaniach krok po kroku przeczesywali pobliskie lasy.

Nie minęły dwie godziny, a zaginiony mężczyzna został odnaleziony. Trafił na niego sierż. szt. Marcin Brewczyński, policjant z posterunku policji w Łysych.

49-latek siedział wyczerpany w lesie i nie miał siły samodzielnie wrócić do domu. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała go do szpitala.