Policjanci z Ostrołęki i Czerwina nagrodzeni za uratowanie Amelki i jej mamy

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński wręczył wyróżnienia policjantom, którzy uczestniczyli w poszukiwaniu, a potem uwolnieniu 3-letniej Amelki i jej mamy.

Nagrody przyznano 11 policjantkom i policjantom m.in. z Ostrołęki, Białegostoku i Czerwina. Część z nich to funkcjonariusze operacyjni, którzy odebrali swoje wyróżnienia w gabinecie wiceministra.

Polska Policja dobrze wykonała swoje zadanie. Jesteśmy dumni ze wszystkich, którzy brali udział w tej akcji – mówił wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński.

Do uprowadzenia 3-letniej Amelki i jej 25-letniej mamy Natalii doszło 7 marca w Białymstoku przed południem na osiedlu Dziesięciny. Dwaj mężczyźni wciągnęli do samochodu kobietę i dziecko i odjechali. Kilkaset metrów dalej samochód porzucili. W związku z zaginięciem dziecka był ogłoszony Child Alert.

Akcja poszukiwawcza trwała ponad dobę. W piątek 8 marca pod Ostrołęką doszło do uwolnienia kobiety i jej córki. Zatrzymani w związku z tymi wydarzeniami zostali mąż 25-latki – ojciec dziecka oraz znajomy tego mężczyzny. Obaj trafili do aresztu.

Dodajmy, że z ostrołęckimi policjantami, którzy pomogli w odbiciu dziewczynki i jej mamy, spotkał się 26 marca wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Wyraził uznanie wobec czynności służbowych podjętych przez dwóch funkcjonariuszy. Odnaleźli oni i uwolnili 25-letnią Panią Natalię i jej 3-letnią córkę Amelię, porwane w Białymstoku. Podziękowania zostały skierowane również do Komendanta Miejskiego Policji – informuje zespół prasowy wojewody mazowieckiego.

Fot. zespół prasowy wojewody mazowieckiego

Więcej o akcji policji w Ostrołęce w związku z porwaniem Amelki i jej mamy przeczytacie tutaj: