Policjanci szukali w nocy nastolatki. Czy z powodzeniem?

7 maja o godzinie 22.30 dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o ucieczce z domu nastoletniej dziewczyny. Zaniepokojona rodzina powiedziała, że 14-latka wyszła z domu nie mówiąc dokąd idzie i kiedy wróci.

Biorąc pod uwagę wiek dziewczyny i późną porę policjanci z ostrołęckiej komendy od razu rozpoczęli poszukiwania zaginionej nastolatki. Sprawdzano miejsca w których może przebywać, a także miejsca, gdzie może gromadzić się młodzież.

Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału kryminalnego odnaleźli 14-latkę w jednym z mieszkań na terenie naszego miasta. Po wykonaniu niezbędnych czynności została ona przekazana pod opiekę rodzinie.

Podkomisarz Tomasz Żerański tłumaczy: Pamiętajmy, że w takich sytuacjach powrót dziecka do domu to ważny moment. Również od tego, w jaki sposób je przyjmiemy, zależą dalsze relację.

Zachęcamy do tego, aby rozmawiać z naszymi pociechami o ich problemach. Z pozoru dla nas wydające się rzeczy błahe dla dorastającego nastolatka mogą być sytuacjami, z którymi trudno sobie może radzić.