Policja też szykuje się na długi sierpniowy weekend

Przed nami długi weekend. Ponieważ są wakacje, trzeba się liczyć ze zwiększonym ruchem samochodów na naszych drogach. Policja w Ostrołęce zapowiada wysłanie w teren dodatkowych patroli.

W czwartek 15 sierpnia – z racji Święta Wojska Polskiego – mamy dzień wolny od pracy. Wiele osób weźmie pewnie sobie urlop w kolejny dzień, piątek, i w ten sposób, łącznie z sobotą i niedzielą, będzie miało aż cztery dni na wypoczynek.

Wypoczynek, na który wybierać się może na Mazury. Z tego powodu policja w Ostrołęce zapowiada większą liczbę patroli na drogach powiatu ostrołęckiego:

– Działania „Sierpniowy weekend” rozpoczną się w dniu 14 sierpnia, kiedy to prognozowane jest nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego na drogach Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego – informuje Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. – Związane jest to z ryzykiem wystąpienia różnego rodzaju zdarzeń drogowych.

Zwiększona liczba patroli policyjnych na głównych ciągach komunikacyjnych ma skłonić kierujących do refleksji nad prędkością, z jaką się poruszają.

Policja przypomina też o ograniczeniach w ruchu samochodów ciężarowych o dmc powyżej 12 ton:

  • 14 sierpnia w godz. 18.00-22.00
  • 15 sierpnia w godz. 8.00-22.00
  • 16 sierpnia w godz. 18.00-22.00
  • 17 sierpnia w godz. 8.00-14.00
  • 18 sierpnia w godz. 8.00-22.00
0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Fryt5

U nas strażniczek lasu nie ma jak na zdjęciu, podobno za wyszkowem dopiero się pojawiają 😊