Pogoda sprzyjała… wypadkom, piciu i awanturom. Pracowity weekend ostrołęckich policjantów

W ostatni weekend (18-19 lipca) policjanci z ostrołęckiej komendy przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji, które głównie były związane z przemocą domową oraz agresywnym zachowaniem w rejonach lokali gastronomicznych. Zdecydowana większości z nich była związana z alkoholem

Mundurowi ponad sto razy byli wzywani do różnego rodzaju interwencji. Głównie były to nieporozumienia rodzinne, sąsiedzkie oraz awantury w rejonach lokali gastronomicznych. Niektóre z tych osób były agresywne zmuszając policjantów do użycia środków przymusu bezpośredniego. Prawie wszystkim interwencjom towarzyszyło spożywanie alkoholu.

Niestety, pomimo pięknej pogody i bardzo dobrych warunków atmosferycznych. policjanci z ostrołęckiej drogówki mieli dużo pracy. Tylko w piątek i sobotę doszło do czterech poważnie wyglądających zdarzeń drogowych z udziałem trzech samochodów, sprawca jednego z nich był pijany. Na szczęście osoby poszkodowane nie odniosły poważnych obrażeń ciała. Poza tym policjanci udaremnili jazdę pięciu pijanym kierowcom.

Niestety wielu z kierowców z powodu ładnej aury myślało, że mogą sobie pozwolić na więcej. Za przekroczenie prędkości zostali oni ukarani wysokimi mandatami karnymi. Trzech ,,szybkich” kierowców za jazdę w obszarze zabudowanym z prędkością ponad dwukrotnie większą niż ta dozwolona straciło swoje prawo jazdy. Apelujemy zarówno do kierowców, jak i członków zakrapianych spotkań towarzyskich o odpowiedzialność, aby weekend kojarzył im się tylko z ładą pogodą – komentuje podkom. Tomasz Żerański.