Pogoda na Wszystkich Świętych. To już powoli koniec jesieni?

Wszystkich Świętych: jaka czeka nas pogoda? Synoptycy każą powoli żegnać się z jesienią i wyciągać z szaf cieplejsze ubrania. W Ostrołęce i powiecie ostrołęckim 1 i 2 listopada ma być zimno oraz deszczowo. Pogoda poprawić się ma 3 listopada w niedzielę. A jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych w pozostałych częściach kraju?

Pogoda Wszystkich Świętych 1 listopada

W piątek 1 listopada w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim ma być dość chłodno. Termometry rano wskażą 2 stopnie. „Najcieplej” w ciągu dnia będzie po południu, około godz. 13.00, kiedy to temperatura wynosić będzie 6 stopni.

Będzie zatem dość zimno, ale przynajmniej bez deszczu. Wprawdzie większość dnia niebo będzie zasłonięte chmurami, ale przejaśnień można spodziewać się po południu. Po godz. 16.00, przez jakiś czas, powinno być nawet bezchmurnie.

Pogoda Zaduszki 2 listopada

Sobota 2 listopada w Ostrołęce i powicie ostrołęckim będzie przypominać piątek. Będzie zimno: od 0 stopni rano do 6 stopni po południu i wieczorem. Powieje też trochę mocniej niż dzień wcześniej.

Cały dzień ma być zachmurzenie całkowite. Po południu i wieczorem może trochę popadać.

Pogoda niedziela 3 listopada

Ładniejszą pogodą przywita nas niedziela 3 listopada. Ociepli się w porównaniu do poprzednich dni: rano termometry wskażą 7 stopni, po południu i wieczorem – 12-13 stopni.

Rano ma być bardzo pochmurnie, ale później będzie się rozpogadzać. Wieczorem chmury przysłonią niebo i mogą wystąpić słabe opady deszczu.

Wszystkich Świętych pogoda dla całego kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na początku tego tygodnia informował o prognozie pogody dla całego kraju:

„Ponownie cieplej, ale też bardziej deszczowo będzie w sobotę i niedzielę. W całym kraju przeważać będzie zachmurzenie duże, przejaśnienia wystąpią głównie w sobotę na południowym wschodzie.

Noc z piątku na sobotę jeszcze chłodna, od 1°C do 5°C, niewielki mróz tylko na Podhalu, około -2°C. Kolejna noc już bez temperatur ujemnych, od 3°C na północnym wschodzie do 10°C na zachodzie.

W dzień temperatura maksymalna od 9°C do 14°C, tylko w sobotę na północnym wschodzie jeszcze około 6°C. Nasili się nieco wiatr, który będzie umiarkowany, nad morzem dość silny, a jego prędkość w porywach osiągać może do 60 km/h.

1 listopada zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu spodziewane miejscami na północy kraju. Najchłodniej o poranku będzie na południowym wschodzie kraju, około -2°C, najcieplej natomiast nad morzem, około 4°C. Natomiast w dzień temperatura maksymalna wyniesie od 5°C, 6°C na wschodzie do 8°C nad morzem oraz na Śląsku i 9°C na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko na Pomorzu Zachodnim dość silny i porywisty, południowy i południowo-wschodni.”