Pogoda na Wielkanoc: Ostrołęka i powiat

Czy zbliżające się święta wielkanocne będą bezdeszczowe i słoneczne? Sprawdźcie pogodę dla Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

W tym roku Wielkanoc wypada dość późno, bo 21 kwietnia 2019 roku. To duża różnica w porównaniu do roku ubiegłego, kiedy święta miały miejsce na początku kwietnia. Wielkanoc 2019 od tej ubiegłorocznej powinna być zatem cieplejsza. Sprawdziliśmy, czy tak rzeczywiście będzie.

Pogoda Wielkanoc 2019: Ostrołęka i powiat ostrołęcki:

  • Wielki Piątek (19.04.2019) – to ma być najcieplejszy i zarazem najbardziej słoneczny dzień. Na niebie przez cały dzień nie powinniśmy zobaczyć praktycznie ani jednej chmury. Już o godz. 11.00 termometry wskażą 15 stopni, a później będzie jeszcze cieplej – 19 stopni.
  • Wielka Sobota (20.04.2019) – zupełnie inaczej będzie wyglądać pogoda w Wielką Sobotę. Ze słońcem będziemy musieli się pożegnać – cały dzień ma być pochmurnie. Najważniejsze jednak, że nie będzie padał deszcz. Termometry rano wskażą 8 stopni, w południe – 15 stopni, po południu – nawet 19 stopni, a wieczorem – 14 stopni.
  • Wielka Niedziela (21.04.2019) – pogoda w Wielką Niedzielę będzie bliźniaczą do tej w Wielką Sobotę. Cały dzień niebo będzie przykryte chmurami. W rezurekcję, około godz. 6, temperatura będzie wynosić ok. 5 stopni. Później się ociepli, ale nie aż tak, jak w poprzednie dni. W południe temperatura ma wynosić 12 stopni, a wieczorem – 9 stopni.
  • Poniedziałek Wielkanocny (22.04.2019) – lany poniedziałek to powrót słonecznej pogody. Wprawdzie chmury z nieba nie znikną, ale ma być za to o wiele więcej słońca. Rano termometry wskażą 9 stopni. Południe to już 14-16 stopni, a wieczór to 12 stopni.

Zbyt dużo słońca zatem nie uświadczymy podczas Wielkanocy 2019, ale najważniejsze chyba jest to, że nie będzie padać deszcz i będzie dość ciepło. Dodajmy też, że w nocy nie powinno być przymrozków.

Pogoda prognozy opracowana na podstawie serwisu pogodowego IMGW-PIB.