Podwójne zderzenie na wypadkowym skrzyżowaniu i… duże korki

Duże korki utworzyły się po kolizji, do której doszło w czwartek 14 listopada po południu w Ostrołęce, na ul. Stacha Konwy.

Co się stało przed godz. 14.00 na ulicy Stacha Konwy, wyjaśnia Aneta Waracka z Policji w Ostrołęce:

– Kierowca volvo, wyjeżdżając z ulicy Słonecznej w kierunku Ostrołęki, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu od strony Myszyńca kierowcy skody.

Na tym się jednak nie skończyło. Skoda zderzyła się czołowo z jadącym od Ostrołęki oplem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Ucierpiały za to mocno pojazdy: ostrołęcka policja zatrzymała ich dowody rejestracyjne. Konsekwencje za nieprzemyślany manewr poniósł kierowca volvo – otrzymał mandat 400 zł i dopisano do jego konta 6 punktów karnych. Wszyscy kierowcy samochodów biorących udział w kolizji (mieszkańcy powiatu ostrołęckiego) byli trzeźwi.

Po kolizji powstały duże korki: szczególnie w okolicy mostów i na Bogusławskiego.

Jak nas zapewniła Aneta Waracka, policjanci kierowali ruchem na czas usunięcia samochodów z drogi. Obecnie ruch został udrożniony i odbywa się płynnie.

Wypadkowe skrzyżowanie

Skrzyżowanie ulic Stacha Konwy ze Słoneczną (a także te obok, z ul. Padlewskiego) nie należy do najbezpieczniejszych. W godzinach szczytu ciężko wjechać na ul. Stacha Konwy z obu ulic. Niejednokrotnie trzeba liczyć na to, że któryś kierowca zechce nas przepuścić.

O rozwiązanie problemu ze skrzyżowaniem apelowali m.in. radni PiS oraz władze sąsiedniej gminy Lelis razem z radnymi powiatowymi. Pisaliśmy o tym tutaj:

0 0 vote
Article Rating
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Fryt5
6 miesięcy temu

Ta wyjazdów ka to porażka ani chodnika ani drogi dla rowerów ani świateł nic. Cóż widocznie mieszkańcom to nie przeszkadza że nie chcą wymoc żadnych rozwiązań ofiar tylko szkoda

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x