Poczta. W dni robocze do 14.00, w soboty do 11.00

Krótszy czas pracy, godziny dla seniora, odstępy między klientami… – takie między innymi zmiany wdrożyła Poczta Polska w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz ochrony grupy najbardziej zagrożonej.

W Ostrołęce poczta jest czynna w godz. 8.00 – 14.00 w dni robocze i w godz. 8.00 – 11.00 – w soboty. Gdy odejmiemy od tego czasu pracy godziny dla seniora, dla zwykłego Kowalskiego skorzystanie z usług poczty może być dość trudne. 6 kwietnia przed Pocztą Główną w Ostrołęce stał długi ogonek, na pięć minut przed zamknięciem został wpuszczony ostatni klient. Reszta odeszła z kwitkiem.

Jak jest z bezpieczeństwem? Rękawiczek dla klientów nie ma, więc warto mieć swoje, tym bardziej, jeśli zamierzamy korzystać z „pocztowego” długopisu czy okazać dokumenty. Personel poczty nie korzysta z maseczek, rękawiczki noszą tylko co niektórzy pracownicy. Odległości są zachowane, pilnowane jest też, by w środku nie było za dużo klientów.

Poczta Polska na swojej stronie pisze, że klienci powinni ustawiać się za znajdującą się na podłodze taśmą – 1,5 metra od pracownika. A bliższy kontakt jest możliwy jedynie na wyraźną prośbę pracownika. W Ostrołęce nie stwierdziliśmy taśm wyznaczających odległość. Kontakt przy okienku też się odbywa według starych zasad.

A Ty byłeś już na poczcie w dobie koronawirusa. Jak wrażenia?

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
gość

Skrócenie czasu pracy to większe tłumy bo ilość spraw do załatwienia zostanie ta sama.
Ale to przecież spółka skarbu państwa a tam nie muszą umieć liczyć.
U steru może być mierny aby był wierny.

pocztowiec

Niestety w artykule jest wiele nieprawd;
urząd zamykany po godzinie 14.00,
taśmy na podłodze od dawna naklejone, już sporo zdarte
klienci odsunięci od stanowisk kasjerów, ale jeżeli klienta jest uparty i stoi bliżej pomimo próśb to cóż poradzić?

2
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x