Początek roku w „Jedynce”: z „nowym” dyrektorem i nowymi uczniami (zdjęcia)

Nowy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce Zbigniew Milewski przywitał w poniedziałek 2 września uczniów, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą.

W poniedziałek nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrołęce rozpoczęło 760 uczniów. Byliśmy na uroczystości dla klas I-III.

– Mam nadzieję, że w pełni wypoczęliście, odzyskaliście siły i jesteście w pełni gotowi na kolejne miesiące nauki – mówił do dzieci dyrektor „Jedynki” Zbigniew Milewski.

Z uśmiechem przyglądam się zwłaszcza najmłodszym uczniom: pierwszoklasistom, dla których ten dzień jest szczególnie wyjątkowy.

Dla samego Zbigniew Milewskiego ten dzień również powinien być wyjątkowy. Do niedawna pełnił jedynie obowiązki dyrektora, wygrał jednak konkurs i odebrał nominację na te stanowisko od prezydenta miasta.

Zbigniew Milewski mówił m.in. o nowych pracowniach w szkole, a także o tym, że placówka wzbogaci się o szafki na podręczniki dla uczniów klas 4-8. Za szafki dziękował przewodniczącemu Rady Miasta Wojciechowi Zarzyckiemu.

– Ja oczywiście jako nauczyciel jestem do tego zobligowany i to wielka radość, że wspieramy takie działania, które służą uczniom – mówił Zarzycki, który dodał, że w dalszej kolejności trzeba zadbać o klimatyzację w sali gimnastycznej, za co dostał brawa.

Szkoła to nie tylko nauka, ale i zabawa. I nie jest tak źle w szkole – powiedziała z kolei przewodnicząca rady rodziców Agnieszka Kowalik.

Na umilenie – bądź co bądź – niełatwego powrotu z wakacji do szkoły klasa 3A przygotowała dla swoich koleżanek i kolegów część artystyczną.