Po tragedii w Czarnowie. Wójt apeluje do wszystkich poszukiwaczy „skarbów”

W związku z tragicznym wydarzeniem, które miało miejsce w Czarnowie, chciałbym złożyć rodzinom wyrazy współczucia. Jednocześnie apeluję do wszystkich poszukiwaczy „skarbów” o rozsądek i wyobraźnię.

Lasy nad Narwią są pełne pozostałości po wojnie i mimo upływu prawie 75 lat od jej zakończenia, nadal giną ludzie” – napisał Piotr Kosiorek (wójt gminy Goworowo) po tragedii, jaka rozegrała się 4 sierpnia w Czarnowie.

Z tego co ustaliliśmy, tragicznie zmarli mężczyźni byli pasjonatami historii, również tej z czasów II wojny światowej. Mieli sprzęt do wykrywania metali i często przeszukiwali okoliczne tereny. Robili to hobbystycznie – mówi Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. 

W pierwszej kolejności teren został sprawdzony pod kątem potencjalnych niebezpiecznych materiałów, a dopiero potem zaczęły być prowadzone czynności dochodzeniowo- śledcze. Mają one odpowiedzieć, co tak naprawdę się stało, jak i dlaczego?

Czynności dochodzeniowo-śledcze na dobre mogły się zacząć dopiero wieczorem 4 sierpnia. Oficjalnego komunikatu policji czy prokuratury jeszcze nie ma.

Więcej pisaliśmy tu:

O tragedii mówiły też ogólnopolskie media tutaj