Po Ostrołęce czas na Pisz. Kolejny krok ku drodze wodnej z Warszawy na Mazury

Mamy kolejny krok w przywróceniu drogi wodnej z Warszawy na Mazury. Dzięki niemu rzeka Pisa nie będzie borykała się z niskimi stanami wody. Przypomnijmy, że Ostrołęka i jej port ma odgrywać dużą rolę w przywracanym szlaku wodnym.

Miasto Pisz we wtorek 16 lipca przekazało Wodom Polskim teren, gdzie wybudowany zostanie stopień wodny na Pisie. Dzięki niemu stan wody w rzece nie będzie zbyt niski dla żeglugi.

Ta inwestycja współgra z tą, którą wciąż Wody Polskie realizują w Ostrołęce. Dno basenowe i wejście do portu w naszym mieście zostało oczyszczone z rumoszu i namułu, wykonano na jego terenie wiele prac konserwacyjnych, a ostatnio zamontowano dwa pomosty pływające. Na otwarcie sezonu wodnego w przyjechał 17 czerwca do Ostrołęki minister Marek Gróbarczyk.

To jednak nie koniec: Wody Polskie przymierzają się do kompleksowego remontu ostrołęckiego portu. Nie bez powodu: ma być on jednym z ważniejszych przystanków na drodze wodnej z Warszawy na Mazury.

Dodajmy też, że marszałek województwa podlaskiego i burmistrz Nowogrodu przyjadą w poniedziałek 22 lipca do Ostrołęki na zaproszenie posła Arkadiusza Czartoryskiego. Zobaczą, jak wygląda ostrołęcki port.

Podczas podpisania aktu przekazania terenów pod stopień wodny na Pisie
Fot. Wody Polskie

Więcej o otwarciu portu w Ostrołęce przeczytacie tutaj:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Szczur lądowy

Na tym portalu wypadałoby zapiszczeć wesoło „brawo panie pośle” czy coś w tym stylu, ale… no jakoś nie mogę. Dlaczego w kółko wałkujecie temat „portu”, skoro on jest dostępny tylko dla wybranych? Do tego żadnego regulaminu użytkowania nie sposób znaleźć? No, chyba, że trzeba być ministrem, marszałkiem czy burmistrzem żeby dostąpić łaski skorzystania z tego dobrodziejstwa?

Vincenty

Idź na MO tam jakość dziennikarstwa osiąga szczyty możliwości. Czy to źle ze Poseł walczy o inwestycje dla miasta? Lepiej żeby zachowywał się jak tymczasowy prezydent pełen msciwosci i amatorszczyzny? „Biznesmen” na etacie u rodziny.

Szczur lądowy

Z MO też się nie da dowiedzieć, dlaczego ów cud-port jest zamknięty.

Mir

Ty nic nie rozumiesz, szczurze l, smuci cię że ten portal przełamał „ spójność” informacyjną w Ostrołęce. Fakty są takie, że bez Posła Czartoryskiego nic by w porcie nie drgnęło. Tyle

Szczur lądowy

Fajnie jakby drgnęło też coś koło tej kłódki, bo na razie parę łódek pod kluczem nazywacie szumnie portem.

Giczy,o@op.pl

Ile trzeba mieć pogardy dla własnego miasta żeby pluć na to co dobrego powstaje

Kurp

Super wiadomość. Taki szlak wodny mógłby być atrakcją turystyczną.

Oliwia

Brawo tak trzymać

Chłopak z miasta

Kolejna trafiona inwestycja.

Obserwator

Dobra wiadomość. Czekamy na kolejne dla dobra Ostrołęki.

karol

Bardzo dobra wiadomość oby było ich więcej.

Jerzy

Kolejne dobre wieści dla naszego miasta, to dzięki tylko Panu Pośle.

Jerzy

Bardzo dobrze
że ktoś robi coś w tym kierunku. Pamiętam czasy kiedy dużo było spływów z Pisza do Ostrołęki, sam nawet w takim uczestniczyłem. Oby tak dalej. Jeszcze kłania się przystań kajakowa w Ostrołęce i może w przyszłości klub kajakarski.