8 tys. gospodarstw było bez prądu! Niektórzy w poniedziałek wciąż z problemem

Potężna i krótka nawałnica dała się we znaki zwłaszcza mieszkańcom powiatu ostrołęckiego. Zrywała dachy w domach oraz budynkach gospodarczych, powalała drzewa na linie energetyczne. W Rejonie Energetycznym Ostrołęka ok. 8 tys. gospodarstw pozostało bez prądu.

Gwałtowna nawałnica przeszła w niedzielę 4 października przez powiat ostrołęcki i Ostrołękę. Wyrządziła sporo szkód.

– Gwałtowne burze przeszły przez trzy Rejony Energetyczne – Mińsk Mazowiecki, Wyszków i Ostrołękę – dowiedzieliśmy się od Katarzyny Burdy-Mazurek, koordynatorki ds. komunikacji PGE Dystrybucja w Warszawie. – Na terenie Rejonu Ostrołęka sieć energetyczna została uszkodzona najdotkliwiej w miejscowościach Rozogi, Myszyniec, Łyse, Czerwin, Lelisz, Rzekuń, Różan, Rzewnie i Kadzidło.

Po nawałnicy na terenie Rejonu Ostrołęka ok. 8 tysięcy gospodarstw było bez zasilania.

Nie z wszystkimi problemami energetycznymi udało się uporać. Jak wskazuje Katarzyna Burda-Mazurek, w poniedziałek 5 października rano na zasilanie oczekiwało jeszcze ok. 330 gospodarstw z terenu gmin Rozogi, Łyse i Kadzidło.

– Brygady elektromonterów wymieniają 15 połamanych słupów i setki zerwanych przewodów, po czym przystąpią do drobnych napraw na sieci niskiego napięcia – dodaje.

Fot. OSP Wydmusy