Po Czarnowie Kobylin i Siarcza Łąka: kolejne niewybuchy

W Czarnowie, gm. Goroworo, na początku sierpnia doszło do wielkiej tragedii. Dwóch mężczyzn straciło życie po eksplozji niewybuchu. W kolejnych dniach policja otrzymała następne zgłoszenia o niebezpiecznych znaleziskach.

W poniedziałek 5 sierpnia po godzinie 17.00 w Kobylinie, gmina Goworowo, znaleziono granat moździerzowy – pozostałość po wojnie. Następnego dnia, 6 sierpnia, przed godziną 11.00 w Siarczej Łące, gmina Kadzidło, natrafiono na kolejny granat.

Oba fakty zgłoszono na policję – funkcjonariusze zabezpieczyli niebezpieczne miejsca, a znaleziska zostały zabrane przez patrol saperski z Orzysza.

W ostatnich dniach powiatem ostrołęckim wstrząsnął tragiczny wypadek we wsi Czarnowo, gm. Goworowo. Dwóch mężczyzn zginęło z powodu eksplozji niewybuchu.

Prawdopodobnie podczas czynności z granatem moździerzowym, w drewnianym budynku gospodarczym, doszło do wybuchu – informował Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Policja przypomina:

„Pamiętajmy, aby nie wydobywać z ziemi podejrzanych przedmiotów, które swoim wyglądem przypominają granaty, miny czy też innego rodzaju niewybuchy z czasów wojny.

Są to przedmioty stwarzające ogromne zagrożenie dla osoby będącej w ich pobliżu. Zawsze w takiej sytuacji powiadamiajmy odpowiednie służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub 997.”