Planujemy po trzykroć. O neonach, poczekalni i połączeniach

Planujemy rozpocząć rozmowy ze spółką „Przewozy Regionalne” w sprawie wznowienia połączeń pasażerskich, planujemy utrzymać poczekalnię w budynku PKP i planujemy pozostawienie neonów o treści „Dworzec Kolejowy” i „Ostrołęka”- tak w skrócie brzmi odpowiedź prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika na interpelację radnego Jerzego Grabowskiego.

Radny wierzy, że pasażerski ruch kolejowy będzie się rozwijał. Na początek marzy mu się wznowieniu połączeń na trasie Białystok-Łapy-Śniadowo-Ostrołęka, i w interpelacji prosi prezydenta o podjęcie rozmów na ten temat ze spółką „Przewozy Regionalne”.

A jeśli kolej się rozwinie, to będzie potrzebna nowoczesna poczekalnia. Pamiętamy jednak o przeszłości, dlatego też warto zachować historyczne elementy starego dworca, tj. neony o treści: „Dworzec Kolejowy” oraz „Ostrołęka”. O tym wszystkim napisał radny do prezydenta.

Odpowiedź prezydenta Łukasza Kulik jest daleka od konkretów, ale daje nadzieję. Prezydent odpisał, że rozpoczęcie rozmów ze spółką „Przewozy Regionalne” w sprawie wznowienia połączeń kolejowych pasażerskich na trasie Białystok-Łapy-Śniadowo-Ostrołęka jest planowane. Planowana przebudowa dworca kolejowego zakłada pozostawienie poczekalni oraz planowane jest pozostawienie historycznych neonów.

Poniżej pełna odpowiedź na interpelację:

najnowszy najstarszy oceniany
Student
Gość
Student

Jedyny radny Ostrołęki Grabowski który działa ws kolei w poprzedniej kadencji I obecnej

Student
Gość
Student

Jedyny radny Ostrołęki Grabowski który działa ws kolei w poprzedniej kadencji I obecnej