Plądrowali dom w Czerwinie. Ale na sumieniu mają znacznie więcej

Policjanci z Czerwina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie: narkotyki, cudze dokumenty oraz gotówkę w torebce foliowej gotówkę w wysokości blisko 1700 złotych i 5 euro. Została ona zabezpieczona na poczet przyszłych kar. Zatrzymano ich w sytuacji kiedy jeden z nich siedział w aucie, a drugi przeszukiwał opuszczony dom.

22 kwietnia policjantci z Czerwina otrzymali informację, że pod jednym z opuszczonych domów zaparkowany jest pojazd na zagranicznych tablicach rejestracyjnych. W aucie jest jeden mężczyzna, a drugi wszedł do jednego z opuszczonych domów.

Policjanci już po 3 minutach byli na miejscu, gdzie potwierdzili zgłoszenie. W środku auta siedział 33-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, był przestraszony i nie potrafił wyjaśnić celu swojego pobytu.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim ukrytą w skarpecie torebkę foliową z zamknięciem strunowym, której znajdował się susz roślinny. Po wstępnym zbadaniu okazało się, że jest to marihuana.

W trakcie dalszych czynności jeden z policjantów poszedł do opuszczonego domu, gdzie zastał tam drugiego z mężczyzn, 47 -letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Mężczyzna został zatrzymany w momencie kiedy plądrował poddasze budynku. Jak ustalono w środku budynku nie było wartościowych rzeczy.

Podczas przeszukania pojazdu vw znaleziono w foliowych torebkach kolejne porcję marihuany oraz pochodną amfetaminy. Jednak to nie wszystko, w jednej z toreb znaleziono także małą wagę elektroniczną mogącą służyć do porcjowania narkotyków. Mężczyźni posiadali także dwa dowody osobiste i kartę bankomatową na inne nazwiska. Po sprawdzeniu dokumentów w systemach informatycznych policji okazało się, że jeden z odwodów osobistych figuruje jako utracony.

Obydwaj mężczyźni zostali przewiezieni do ostrołęckiej komendy i osadzeni w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszeli już zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, do czego się przyznali.

Przy jednym z mężczyzn znaleziono także gotówkę: 1692 zł oraz 5 euro, pieniądze zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar.

Policjanci będą także wyjaśniali sprawę z dowodami osobistymi i kartą bankomatową. Niewykluczone, że mężczyźni usłyszą także zarzuty w tym zakresie.