Piratom drogowym policja mówi: „stop”. Czuwa grupa Speed

Od 19 do 31 lipca policjanci z Ostrołęki przeprowadzili kontrolę 1751 „osobówek”, z czego aż 1084 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. 18. przekroczyło prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Efektem jest 1336 mandatów.

W prawie 230. przypadkach policjanci zastosowali pouczenia, a w niemal 50. – sporządzili dokumentację niezbędną do skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Aż 29. kierujących „rozstało się” z blankietem prawa jazdy, a 18. straciło je za jazdę w terenie zabudowanym z prędkością przekraczającą tę dozwoloną o ponad 50 km/h.

Kontrole skutkowały również zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych aż w 143. przypadkach – w tym, z powodu złego stanu technicznego pojazdu, w 49. przypadkach.

Również w pierwszy weekend sierpnia na nasze drogi wyjadą policjanci ze specjalnej grupy „Speed”, jak również inni policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego. Będą oni czuwać nad bezpieczeństwem na drogach oraz eliminować z dalszej jazdy piratów drogowych i nietrzeźwych kierowców.

Policjanci wybrani do grupy „Speed” dysponują nowoczesnym sprzętem, szybkimi pojazdami służbowymi, a także wideo rejestratorem, dzięki czemu łatwo namierzają piratów drogowych. Pojawiają się w miejscach, które zostały wskazane w różnego rodzaju zgłoszeniach (w tym poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa) oraz w miejscach, które sami znają jako niebezpieczne.