Piraci drogowi z BMW na drogach powiatu ostrołęckiego. Ponieśli konsekwencje

Policjanci z Grupy Speed, która walczy z piratami drogowymi, w środę 3 czerwca zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacząco przekraczali przepisy ruchu drogowego.

– W Załuziu o godzinie 16.15 policjanci zauważyli szybko jadące BMW – mówi oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. – Pomiar prędkości wykazał, że auto porusza się z dwukrotnie większą prędkością niż dopuszczają to przepisy. Na ograniczeniu w obszarze zabudowanym do 50, jechał aż 126 km/h.

Zaledwie 3 godziny później zatrzymano do kontroli kolejne szybko poruszające się BMW. W tym przypadku 40-letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego przekroczył prędkość o 55 km/h, w obszarze zabudowanym poruszał się 105 km/h.

Kierowcy stracili prawa jazdy. A to nie wszystko – za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 złotych, otrzymali też po 10 punktów karnych.

– Zgodnie z przepisami wprowadzonymi 18 maja 2015 r. na terenie naszego kraju obowiązuje przepis skutkujący zatrzymaniem prawa jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym – przypomina Tomasz Żerański.

Fot. Pixabay