Piłkarze Narwi Ostrołęka mają zrzec się roszczeń, jeśli zarażą się koronawirusem

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o rozegraniu meczów o awans w czwartej lidze i lidze okręgowej. W spotkaniach ma wziąć udział i Narew Ostrołęka, najlepsza drużyna po rundzie jesiennej w okręgówce, ale wcześniej piłkarze i sztab mają podpisać oświadczenie o zrzeczeniu się wszelkich roszczeń odszkodowawczych w przypadku zakażenia koronawirusem.

Decyzja MZPN dotycząca takiego dokończenia czwartej ligi i ligi okręgowej (cztery najlepsze ekipy zagrają mecze ze sobą) wywołała sporo kontrowersji.

Przede wszystkim dlatego, że w tych rozgrywkach grają piłkarze-amatorzy, którzy nie zdążą się przygotować odpowiednio do meczów, co może wiązać się z kontuzjami. Tym bardziej, że spotkania mają być rozegrane w krótkim czasie. Brak odpowiedniego przygotowania może przełożyć się także na wynik – nie zawsze więc drużyna lepsza wygra. Dochodzi też obawa o zakażenie koronawirusem – piłkarze i sztab nie będą przechodzić testów na jego obecność przed spotkaniem.

Teraz dochodzą kolejne znaki zapytania. Klub Narew Ostrołęka, który zdecydowanie jest przeciwny dogrywaniu ligi na zasadzie baraży najlepszych ekip (pisaliśmy o tym TUTAJ), podał zasady organizacji meczów. I tak, piłkarze oraz sztab mają przed spotkaniem podpisać oświadczenie mówiące o zrzeczeniu się wszelkich roszczeń odszkodowawczych w przypadku zakażenia się koronawirusem i zachorowania na COVID-19 – zarówno jeśli do zakażenia doszłoby podczas treningu, jak i samego meczu.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez nasz klub u prawnika, jest to niestety zapis niezgodny z polskim prawem – czytamy na stronie Narwi.

Warto też wspomnieć, że MZPN jako jedyny wojewódzki ZPN zdecydował się na dokończenie zawodów.

Na koniec dodajmy, że – przynajmniej według duńskich naukowców – gra w piłkę nożną wiąże się z małym ryzykiem zakażenia koronawirusem. Chodzi oczywiście o samą grę na murawie, a nie o wszystko to, co się dzieje poza nią: w szatniach itp.

A Wy co sądzicie o decyzji MZPN?

Poniżej terminarz meczów w lidze okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej:

  • Żbik Nasielsk – Narew Ostrołęka – 10 czerwca (środa)
  • KS CK Troszyn – Mławianka Mława – 10 czerwca (środa)
  • KS CK Troszyn – Narew Ostrołęka – 13 czerwca (sobota)
  • Żbik Nasielsk – Mławianka Mława – 13 czerwca (sobota)
  • Mławianka Mława – Narew Ostrołęka – 17 czerwca (środa)
  • Żbik Nasielsk – KS CK Troszyn – 17 czerwca (środa)

Więcej na temat zasad organizacji meczów znajdziecie na stronie Narew Ostrołęka.

Fot. Pixabay