Piłkarska Wielka Sobota. Zagrają: Korona i Narew

W wielką sobotę 20 kwietnia kibice piłki nożnej będą mogli obejrzeć w Ostrołęce aż trzy mecze. U siebie zagrają oba zespoły Korony oraz drużyna MZKS Narew 1962. Mecz wyjazdowy po świętach czeka natomiast piłkarki Jantaru, które udadzą się aż do Radomia.

W meczu o mistrzostwo IV ligi zespół Korony w sobotnie przedpołudnie zagra u siebie z liderem rozgrywek, Huraganem Wołomin. Goście chcą wywalczyć w tym sezonie awans do III ligi i, co zrozumiałe, będą chcieli za wszelka cenę wygrać w Ostrołęce. W drużynie Huraganu występuje obecnie ostrołęczanin Mariusz Marczak, który ma za sobą występy na boiskach ekstraklasy. Ciekawie zapowiada się konfrontacja między nim, a wiodącym zawodnikiem Korony, Piotrem Strzeżyszem. Mecz odbędzie się na stadionie przy ulicy Witosa 1, początek o godzinie 11.00.

Piłkarki Jantaru, uskrzydlone wysoką wygraną w poprzedniej kolejce ze Żbikiem Nasielsk 6:1, tym razem pojadą do Radomia na mecz z zespołem Zamłynia Radom. Radomianki to obecnie lider rozgrywek i zdecydowany faworyt tego meczu. Czasami jednak zdarzają się niespodzianki i miejmy nadzieję, że o taką w tym spotkaniu pokuszą się nasze zawodniczki. Spotkanie to, podobnie jak cała kolejka ligowa, zaplanowane zostało dopiero na poświąteczny weekend (27-28.04).

Drużyna MZKS Narew 1962 w rundzie wiosennej zdobyła jak dotąd komplet punktów (12 w czterech meczach) i jest na dobrej drodze do awansu do ligi okręgowej. W najbliższym meczu ostrołęczanie zmierzą się na stadionie przy ulicy Partyzantów z Pełtą Karniewo. Wydaje się, ze wygrana niebiesko – czerwonych to formalność. Jeżeli ostrołęczanie podejdą do meczu w pełni skoncentrowani, to kibice mogą być spokojni o końcowy wynik. Spotkanie MZKS Narew 1962 – Pełta Karniewo rozegrane zostanie na stadionie przy ulicy Partyzantów 3. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00.

Zaraz po meczu pierwszego zespołu, swoje spotkanie rozegrają rezerwy Korony. W rywalizacji o mistrzostwo B-klasy ostrołęczanie zagrają z Iskrą Zaręby Kościelne. Pora na pierwsze wiosenne zwycięstwo ostrołęczan. Okazja nadarza się znakomita, bo rywal nie zalicza się do ligowych potentatów. Spotkanie rozegrane zostanie na boisku za sztuczną trawą, początek o godzinie 15.00.