Piłkarska majówka. Powalczą: Narew i obie drużyny Korony

W długi majowy weekend piłkarze nie próżnują. Na wyjeździe o ligowe punkty zagrają obie drużyny Korony. W Ostrołęce swój mecz rozgrywać będzie zespół MZKS Narew 1962. Piłkarki Jantaru, podobnie jak pozostałe drużyny III ligi mazowieckiej, tym razem pauzują.

Piłkarzy Korony czeka w sobotę 4 maja bardzo wczesna pobudka. Muszą bowiem zdążyć do Gostynina na mecz z tamtejszym Mazurem, którego początek gospodarze wyznaczyli już na godzinę 11.00. Do pokonania jest blisko 200 kilometrów. Miejmy nadzieję, że nie przełoży się to negatywnie na formę żółto – niebieskich. Punkty lub nawet punkt byłyby cenną zdobyczą na trudnym terenie z niewygodnym rywalem, który bardzo potrzebuje zwycięstw, aby utrzymać status IV-ligowca.

Niezwykle ciekawie zapowiada się mecz o mistrzostwo A-klasy, w którym MZKS Narew 1962 zmierzy się, można powiedzieć z lokalnym rywalem, Rzekunianką Rzekuń. Goście, mimo że zajmują odległe miejsce w tabeli, to zapowiadają walkę o zwycięstwo w tym, szczególnie dla nich, prestiżowym meczu. Z kolei ostrołęczanie, którzy nie przegrali od sześciu kolejek, zapewne nie dopuszczają innego rozwiązania, jak kolejne, siódme zwycięstwo, które przybliży ich do awansu do „okręgówki”. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 5 maja na stadionie przy ulicy Partyzantów, początek o godzinie 16.00.

Drużyna rezerw Korony w tym sezonie nie zachwyca. Młodzi ostrołęczanie są w B-klasie „królami remisów”, mają ich już na koncie sześć. Bardzo możliwe, że kolejny mecz żółto – niebieskich również zakończy się wynikiem nierozstrzygniętym. Korona II zagra na wyjedzie z GLKS Lelis w niedzielę 5 maja. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14.00.

Zawodniczki Jantaru mogą cieszyć się majówką. Rozgrywki III ligi mazowieckiej mają w ten weekend pauzę. Najbliższy mecz czeka ostrołęczanki dopiero 11 maja z Ostrovią Ostrów Mazowiecka.